60 yıl sonra OSB işi tamam

Yayınlanma Zamanı : 25 Eylül 2018 Saat: 14:33

60 yıl sonra OSB işi tamam

Erzin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Muhteşem Vural, Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı Sarımazı bölgesi ile Hatay’ın Erzin ilçesi arasında 60 yıldır devam eden sınır sorununun çözüme kavuşmasının ardından, iki il arasındaki sınır hattının kestiği bölgedeki taşınmazlarla ilgili tapu devirlerinin de yapıldığını söyledi. Böylece, söz konusu alan içerisinde kalan Erzin Organize Sanayi Bölgesi’nin önündeki tüm engellerin de kaldırıldığını  söyleyen Vural, çok kısa bir zamanda yeni belirlenen sınırlar içerisinde parselasyon işlemlerini müteakip altyapı çalışmalarının başlatılacağını ifade etti.

Yaklaşık 60 yıldır devam eden Erzin ve Ceyhan ilçeleri arasındaki kadastro ve mülki sınırın çözüme kavuşmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Erzin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Muhteşem Vural,  “Adana ile Hatay arasındaki il sınırının tam belirlenememesinden kaynaklanan sorunun giderilmesi amacıyla Adana ve Hatay İl Valilikleri düzeyinde yapılan yeni düzenleme ile sayısal değerleri bulunan yeni il sınırı tespit edilmiş olup, yaklaşık 60 yıldan bu yana devam eden iki il arasındaki sınır sorunu çözüme kavuşturulmuştur.  İçişleri Bakanlığının talimatıyla her iki il arasında yapılan protokol gereğince yeni düzenlenen iki il arasındaki sınır hattının kestiği bölgedeki taşınmazlarla ilgili Erzin İlçesi Tapu Müdürlüğü ve Ceyhan İlçesi Tapu Müdürlüğü yetkilileri arasında karşılıklı devir işlemleri talimatlar doğrultusunda 19/09/2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir. İki Müdürlük arasında tapu devirleri yapılarak yeni sicillerine kayıt işlemleri tamamlanmıştır. Sayın Valimiz Erdal Ata’nın, Sayın Kaymakamımız Ahmet Demirci‘nin, Sayın Belediye Başkanımız Kasım Şimşek’in ve Ticaret ve Sanayi Odamızın yoğun mesaisi ve katkılarıyla Erzin Organize Sanayi Bölgemizin önündeki tüm engeller kalkmış olup çok kısa bir zamanda yeni belirlenen sınırlar içerisinde parselasyon işlemlerini müteakip altyapı çalışmaları başlatılacaktır. Böylece Erzin’imiz yıllardır beklediği yatırımlara önümüzdeki günlerde kavuşacaktır” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"