Öğrenciler, bu okulda eğitime doğa sevgisiyle başladı

Yayınlanma Zamanı : 19 Eylül 2018 Saat: 12:25

Öğrenciler, bu okulda eğitime doğa sevgisiyle başladı

Denizciler Şirinyurt İlköğretim Okulu, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına ‘Bir dikili ağacım daha oldu’ sloganı ile başladı. Okul Müdürü Mehmet Altay okulların açıldığı ilk haftada velilerle birlikte fidan dikerek hem çevre duyarlılığına dikkat çekti, hem de öğrencilere yeşilin önemini vurguladı.

Çocuklarına yeşil bir okul yaratmak için büyük bir keyifle fidan diken veliler, göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı Okul Müdürü Altay’a teşekkür ederek, “Veliler olarak okul bahçesine fidan dikerek, ağaçlarımıza, ormanlarımıza sahip olunmasına katkı sağladık. Çocuklarımız dikilen bu ağaçların kendileri ile birlikte büyüyeceği umutlarını taşıyorlar. Büyüdüklerinde ve bu okuldan mezun olduktan sonra belki de bu okula öğretmen olarak geri dönecekler ve döndüklerinde bu fidanların kendileri gibi kocaman olduğunu görecekler. Bu bilinçle el birliğiyle çevremize, ormanlarımıza ve yeşile karşı duyarlı olunması ve fidanların dikilmesinde çok fayda olduğunu düşünüyoruz. Okul müdürümüze de duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz. Kendileri sayesinde bizlerinde bu hayatta dikili birer ağacı oldu” diyerek, duygularını dile getirdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"