İskenderun’da başlamayacaksa, HADO’ya talip var!

Yayınlanma Zamanı : 19 Eylül 2018 Saat: 13:13

İskenderun’da başlamayacaksa, HADO’ya talip var!

Hatay Büyükşehir Belediyesi ile İskenderun Belediyesi arasındaki iskele krizi dolayısıyla seferlere başlayamayan Hatay Deniz Otobüsü(HADO) için Samandağlı vatandaşlar sosyal medyada kampanya başlattı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lüftü Savaş’a çağrı niteliği taşıyan ve sosyal medyada çığ gibi giderek yayılan bildiride, 3 aydır İskenderun’da bekletilen geminin seferlere Samandağ’dan başlaması talep edildi.

Samandağ Kent Konseyi’nin de desteklediği ve vatandaşların, HADO’nun Samandağ’dan başlaması için gerekirse imza toplamaya da hazır olduklarını dile getirdikleri açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım Lütfü SAVAŞ…

-Eğer HADO’yu Samandağ’a getirirseniz geçen seçimdeki %82’lik tarihi rekoru %90 ile aşabiliriz. Çünkü HADO’ya karşı hiç bir Samandağlı durmaz…

-Eğer HADO’yu Samandağ’a getirirseniz, İskenderun Halkı HADO’yu elinden kaçıran ilçe belediyesini affetmez ve ilk seçimde oyları ile cezasını verir…

-Gümrük vs. uzun iş ise bir iskele kurarak öncelikle sadece Mersin seferlerini başlatabilirsiniz.. Ki uzun yıllardır kendi imkanlarıyla iskele kuran Dobriçler Mavi Tur’un 34 metrelik teknesinin bile iskelesi var…HADO teknesi ise 40 metre…

-Eğer isterseniz binlerce kişiyle imza toplarız, demokratik talep anlamına gelen ne varsa yaparız…Yeter ki Samandağ’a öyle bir güzellik yapın…”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"