KOSGEB Temsilcilik Ofisi’nin sorumluluğu arttı

Yayınlanma Zamanı : 07 Eylül 2018 Saat: 9:19

KOSGEB Temsilcilik Ofisi’nin sorumluluğu arttı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB Hatay Müdürlüğü ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası arasında KOSGEB Temsilcilik Ofisi’nin işletilmesi ve yetkilerinin genişletilmesi ile ilgili protokol imzalandı.

KOSGEB Hatay Müdürü Hayrettin Çevik ve İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz’ın imzaladığı işbirliği protokolü kapsamında; KOSGEB Destek programlarından etkin şekilde faydalanan işletme sayısını arttırmaya yönelik KOSGEB Hatay Müdürlüğü ve Temsilcilik Ofisi’nin ortak çalışmalarının devamı sağlandı.

KOGEB Temsilcilik Ofisi; KOSGEB destek ve hizmetleri hakkında işletmelere bilgi verme, duyuru yapma, rehberlik hizmeti sunma, İşletmeleri KOSGEB destek süreçlerine ilişkin durumları hakkında bilgilendirme, KOBİ Beyannamelerinin onay durumuna ve güncelliğine ilişkin sorgulama yapma, işletmenin destek başvurusu olup olmadığını ve başvuruya ilişkin onay durumunu sorgulama, ödeme talep formalarının sorgulanması ve yapılacak ödemelerin hangi aşamada olduğuna dair işletmeye bilgi verme gibi birçok faaliyeti gerçekleştirebilecek.. Ayrıca İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda aylık ve haftalık toplantılar yapılarak, işletmelerin, girişimcilerin ve girişimci adaylarının, KOSGEB Destekleri hakkında detaylı bilgi almaları ve sorularına cevap bulmaları sağlanacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"