Lütfü Savaş’tan ‘BOMBA’ yerel seçim tahmini

Yayınlanma Zamanı : 07 Eylül 2018 Saat: 17:49

Lütfü Savaş’tan ‘BOMBA’ yerel seçim tahmini

2019’da yapılması beklenen yerel seçimlerde kıyasıya bir rekabetin yaşanacağı Hatay’da, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş yeniden adaylığını açıklarken, seçimle ilgili kritik bir tahminde bulundu.

Katıldığı bir televizyon programında, ekonomideki kötü gidişatı hedef göstererek iktidarın seçime gidemeyebileceğini öngören Başkan Lütfü Savaş, şu açıklamayı yaptı: “Önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, “ Yeniden aday olmak isterim. Ben Kasım ayında seçim olamayacağını öngörmüştüm. Mart’ta da olmayabilir. İktidarın da en çok oy aldığı kesim dar gelirli kesim. Bu insanlar şu anki ekonomi ile temel ihtiyaçlarını bile almakta zorlanacaklar. Bundan 8 ay sonraki seçimlerde muhtemelen ekonomimiz dibe vuracak. Yerel seçimleri kaybetmek demek iktidarı kaybetmek demektir. İktidar ekonomi dibe vurmuşken seçime gitmeyebilir.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"