Bilimin ışığı İskenderun’u aydınlatacak

Yayınlanma Zamanı : 15 Ağustos 2018 Saat: 11:44

Bilimin ışığı İskenderun’u aydınlatacak

“TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Programı” kapsamında desteklenen ‘İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği” 5-6 Ekim 2018 tarihlerinde Hatay’da ilk kez İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kampusu’nda gerçekleştirilecek.

İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ve İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) işbirliği ile hazırlanan, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Bilim ve Sanat Merkezlerinin destekleri ile gerçekleştirilecek olan proje hakkında bilgiler veren İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi Fen Bilimleri Öğretmeni ve 4007 Tübitak Teknouzaybilim Şenliği Proje Yürütücüsü Ayşe Fizan Sasa, bilimin ışığında hep birlikte yükselmek adına uzay bilimlerine ilgi duyan herkesi şenliğe davet etti.

Projenin her yaş grubundan katılımcının temel astronomi kavramları ve uzay teknolojisi konularında deneyim kazanmasını sağlayacağını da sözlerine ekleyen Sasa, “Bilim Şenliğimiz çok sayıda etkinlik, atölye, sergi, simülasyon, uzay küresi, yarışma, müzik dinletisi ve bilimsel söyleşinin yanısıra gökyüzü gözlemlerinden oluşmaktadır. Bu sayede katılımcılarda bilimsel merak ve farkındalığın artırılması amaçlanmaktadır. Türkiye’nin uzay bilimleri ve teknoloji alanında söz sahibi bir konuma gelebilmesine katkı sunmayı hedefleyen İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği Projesi, gerek yurtiçi gerekse yurtdışında görevli alan uzmanlarının birikimlerini geniş halk kitleleriyle paylaşmalarına ortam sağlamaktadır.  Ayrıca projede atölye çalışmalarıyla destek verecek olan hem Hatay’dan hem de Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan çok sayıda saygın öğretmen, üniversite öğrencisi ve gönüllü yer almaktadır. Bu bağlamda, herkesi 5-6 Ekim 2018 tarihlerinde İskenderun Teknik üniversitesi Merkez Kampusundaki, İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği’ne katılmaya davet ediyoruz. Şenliğimize katılmak isteyenler başvurularını www.teknouzaybilimsenligi.com adresinden kayıt yaptırabilirler” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"