Emeğin değerini bilen fabrika; MMK

Yayınlanma Zamanı : 03 Ağustos 2018 Saat: 12:19

Emeğin değerini bilen fabrika; MMK

2012 yılından itibaren MMK Metalurji tarafından kutlanan “Metalurji Çalışanları Günü” bu yıl da hem Dörtyol tesislerinde hem de Dilovası tesislerinde ayrı ayrı etkinliklerle, coşku içerisinde kutlandı.

MMK Metalurji üst yönetimi ve aileleri, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi Yönetimi, çalışanlar ve ailelerinin katılımıyla yaklaşık 1500 kişinin buluştuğu kutlamalar müzik dinletileri ile başladı.

Çalışanlarına değer veren ve onların huzurlu bir ortamda çalışması için olanak sunan MMK Metalurji’de Ekonomi ve Finans Direktörü Maxim Filippov, Liman Direktörü Gürol Çetin, Soğuk Haddehane Müdürü Ahmet Özdemir şirkette 10’uncu yılını dolduran 10 kişiye plaket ve 5’inci yılını dolduran çalışanlara plaketleri ve hediyelerini takdim etti.

Resmi bayram temennisi

MMK Metalurji’nin Türkiye’nin en büyük 50 şirketi arasında yeraldığını söyleyen MMK Metalurji CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Denis Kvasov, “Rusya’da 61 yıldır kutlanan Metalurji Çalışanları Günü’nü Türkiye’de yaşatarak, bu bayramı hep beraber kutlamanın sevincini yaşıyorum. Demir çelik sektörü bütün ekonomilerin temelini oluşturuyor. Bizim dileğimiz bir gün Türkiye’de bu mesleğin önemini ve değerini vurgulamak adına bu bayramın resmi bayram haline gelmesidir. Demir çelik çalışanının emeği, iş gücü olmadan fabrikanın çalışamayacağı gibi günlük yaşantımızı devam ettirmemiz de mümkün olmayacaktır. Bugün doğrudan ya da dolaylı olarak demir çelik sektörüne emek veren, canını dişine takan ustaların bayramıdır. Bizler, demir çelik sektörü çalışanları olarak zorlu şartlar altında çalışıyoruz. MMK Metalurji olarak kısa zamanda Türkiye’nin en büyük 50 sanayi şirketi arasına girdik. Birlikten doğan güç ile uzun vadede çok başarılı işler çıkaracağımıza ve yükseleceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

Kupa Dörtyol Liman takımına

Özenle ve titizlikle oluşturulan kutlama alanında; çalışanlar ve aileleri için ikramlar, çocuklar için oyun parkuları, palyaçolar ve Disney karakterleri hazırlandı. Çeşitli aktivitelerin yer aldığı kutlamada herkes keyifli ve eğlenceli vakit geçirdi. Her yıl düzenli olarak yapılan MMK Metalurji futbol turnuvasının finali de Dilovası tesislerinde kutlanan MMK Metalurji Çalışanları Günü’nde yapıldı. Sezon boyu süren maçlar sonucunda finale kalan Dörtyol’dan Liman Futbol Takımı ve Dilovası’ndaki Lojistik Departmanı Futbol takımı arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. Renkli karelere ev sahipliği yapan futbol maçında kazanan Dörtyol Liman takımına kupa verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"