Sanayi alanlarına örnek yatırım incelemesi

Yayınlanma Zamanı : 30 Temmuz 2018 Saat: 14:14

Hatay Büyükşehir Belediyesi, mevcut sanayi alanlarının rehabilitasyonu ve genişlemesi, kurulması öngörülen sanayi alanlarının uygunluğu, uygun görülen projelerin yatırım programına alınması, yerleşim alanları içerisinde kalmış gayrisıhhi müesseselerin sanayi alanlarına taşınması hedeflerine ulaşmak için gerekli faaliyetlerin düzenlenmesi ve icrası hususlarında planlama ve projelendirme çalışmalarına devam ediyor.

Hatay’da yatırımı planlanan Mahrukatçılar Sitesi ve Oto Galericiler Sitesi yatırımlarının hazırlık çalışmalarına katkı sunmak ve örnek yatırımları yerinde incelemek amacı ile HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Proje Koordinasyon Merkezi uzmanları tarafından Gaziantep Ticaret ve Sanayi Odası ve Gaziantep Mahrukatçılar Odası’na ziyarette bulunarak inceleme gezisi gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen bu çalışmalarla, yeni iş alanları yaratıcı ve istihdam sağlayıcı sektörleri hareketlendirmenin yanı sıra, sosyal altyapının iyileştirilmesi ve kaliteli kentsel mekanların oluşturulması, ticari alan kullanımlarının rehabilitasyonu gibi faktörlere hız kazandırılması hedefleniyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"