Arsuz turizmine DOĞAKA desteği

Yayınlanma Zamanı : 30 Temmuz 2018 Saat: 14:09

Arsuz turizmine DOĞAKA desteği

Arsuz Kaymakamlığı’nın 2018 Yılı Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Alt Yapı Mali Destek Programı Kapsamında Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı(DOĞAKA)’na başvuruda bulunduğu “RHOSUS ANTİK KENT” projesi ile ARSUZ GÜL PLAJI adlı iki projesi destek almaya hak kazandı.

Arsuz Kaymakamlığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Arsuz Belediyesi’nin de ortağımız olduğu “RHOSUS ANTİK KENT” projesi kapsamında ilçemiz merkezinde en eski yerleşim yeri olan Uluçınar Mahallesi’nde toplam uzunlukları 1400 metreyi bulan, Deniz ve Akdeniz Caddeleri ile Çınar, Çakır ve Kilise sokakları ve bu mahallelerde bulunan toplam metrekaresi 26.000 olan tescilli veya tescilsiz 88 yapıya ve sokak elemanlarına müdahale edilerek buralar özgün dokusuna kavuşturulacaktır. Projemiz ile ilçenin evleri ve sokakları restore edilecek, unutulmaya yüz tutmuş tarihi dokular ve el sanatları yeniden canlanacak, sokakların cıvıl cıvıl olduğu bir destinasyon için de bu cazibe merkezimiz önemli bir durak yeri olacaktır. Aynı zamanda Arsuz Kaymakamlığı olarak ortağı olduğumuz, Arsuz Belediyesine ait “ARSUZ GÜL PLAJI” projesi de DOĞAKA’dan destek almaya hak kazanmıştır. Bu proje kapsamında Arsuz Gözcüler Sahili görsel anlamda canlandırılarak turistik bir merkez haline gelecektir. Hatay Valisi Sayın Erdal ATA başta olmak üzere, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur YILDIZ’a ve projede emeği geçen Arsuz Kaymakamlığı Proje Ofisi ile Proje ortağımız olan Arsuz Belediyesi Proje Ekibine teşekkür ederiz” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"