Yapılandırmayı bir de uzmanından dinleyin!

Yayınlanma Zamanı : 09 Temmuz 2018 Saat: 9:25

Yapılandırmayı bir de uzmanından dinleyin!

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı Tahsilat ve İhtilaflı İşler Daire Başkanı Zekayi Çenge, Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan 7143 Sayılı Kanunun tanıtım toplantısına katılmak üzere Hatay’a gelecek. 11 Temmuz 2018 günü saat 14.00’ da İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Halil Şahin Meclis Salonu’nda gerçekleşecek olan toplantının konuğu olacak olan Maliye Bakanlığı’nın başarılı bürokratı Çenge, 7143 Sayılı Vergi ve diğer alacakların yeniden yapılandırılması ve kanunda belirtilen diğer ayrıntıları anlatarak, mükelleflerin sorularını yanıtlayacak.

Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı yetkilileri 7143 Sayılı kanunun önemine dikkat çekerken, kanunun neler getirdiği ve vatandaşlara bu kanun kapsamında ne gibi faydalar sağlanacağının anlatılacağı toplantıya İskenderun’daki bütün sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşları davet etti.

 

7143 SAYILI KANUN NELER GETİRİYOR?

* Vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azalacak,

* Yapılandırılan borçların peşin veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde ayrıca indirimler yapılacak,

* Borçlar taksitler halinde ödenebilecek,

* Vergi ihtilafları sonlandırılacak,

* Devam eden vergi incelemeleri için Kanundan yararlanılabilecek,

* Geçmiş yıl beyanları artırılarak vergi incelemesine muhatap olunmayacak,

* Daha önce unutulmuş, eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilecek,

* İşletme kayıtları gerçek duruma uygun hale getirilecek,

* Yurt içi ve yurt dışı bazı varlıklar belli tarihe kadar vergisiz ve ayrıcalıklı imkânlarla milli ekonomiye kazandırılacak,

* 6552, 6736 ve 7020 sayılı Kanunlar kapsamında yapılandırılan ve ödemeleri devam eden alacakların tamamının ilk taksit veya ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde kalan taksit tutarları içinde yer alan Yİ-ÜFE tutarları üzerinden indirim yapılacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"