Dörtyol, minik bedenlerin sesi oldu

Yayınlanma Zamanı : 08 Temmuz 2018 Saat: 13:48

Dörtyol, minik bedenlerin sesi oldu

Dörtyol Belediyesi, çocuk istismarına dikkat çekmek için “Çocukların sesi oluyoruz” sloganıyla protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

Bazı sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği protesto yürüyüşü Saat Meydanı’nda bir araya gelerek, Atatürk Parkı’na kadar yürüyen vatandaşlar ellerinde “Minik bedenimin sesi ol”, “Yarınlarımı kirletme” , “Bedenime dokunma” gibi yazılı dövizler taşıdı.

Yaşanan çocuk istismarlarına tepkisini dile getiren Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, ” Bir çocuğun çıkaramadığı sesi olmak için meydanlara indik. Özgecanlar, Leylalar, Eylüller kısacası minik yavrularımız için bir tepki yürüyüşü için birlikteyiz. 130 bin nüfusa sahip Dörtyol’umuzdan tüm Türkiye’ye ve sorumluluk hisseden herkese sesimizi duyurmak ve tepkimizi ortaya koyuyoruz” dedi.

Yürüyüşe katılan grup adına konuşan Zeliha Şengül Kalay, son günlerde birçok şehirde yaşanan çocuk istismarı ve masum küçük bedenlerin katledilme haberlerine kahrolduklarını, yeni bir çocuk istismarı olayı yaşanmaması için vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını istedi. Kalay, “Eylül gitti, Leyla için ise dualarımız fayda etmedi, caydıramadık canileri. Leyla’nın annesi günlerce ’kızım sütten başka bir şey içmez’ diyerek feryat ettikçe yüreklerimiz parçalandı. O mavi boncuk gözlü küçük kızımız günlerce aç bırakılarak katledildi. Şimdi burada hepimiz, anne baba olarak artık minik bedenlere dokunulmasın diyor, artık Leylalar ölmesin istiyoruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"