Şampiyona öncesi son raunt İskenderun’da

Yayınlanma Zamanı : 28 Haziran 2018 Saat: 10:45

Şampiyona öncesi son raunt İskenderun’da

3 – 11 Temmuz tarihleri arasında Elazığ’da yapılacak olan Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nda Hatay’ı temsil edecek olan sporcuların belirleneceği Kick Boks Hatay İl Şampiyonası, İskenderun’da gerçekleşti.

5 kulüp ve 120 sporcunun katılımıyla İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen müsabakalara İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel, Türkiye Kick Boks Federasyonu Temsilcisi Ahmet Kural, Hakem Komite Başkanı Adnan Keremoğlu, Bölgesel Hakem Mustafa Cuma Uğurlu’nun yanı sıra sporcular ve aileleri katıldı.

Büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler olmak üzere 4 ayrı kategoride gerçekleşecek olan Kick Boks İl Seçmeleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İskenderun İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel’in start vermesiyle başladı.

İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Gündel, Kick Boks İl şampiyonasına İskenderun’da 5 kulüp ve 120 sporcunun katılımıyla yapıldığını belirterek, fair play çerçevesinde geçen müsabakalar da ilk üçe giren sporcuların Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazanacağını söyledi.

“Gençler takım ruhu kazanacak”

İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Gündel, yarın yaz spor okullarına start vereceklerini belirterek, “Spor Genel Müdürlüğümüzün 80. kuruluş yıldönümü olan 29 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan ‘Yaz Sporları’ açılışı ile ilçemizde 5-18 yaş aralığında ve toplamda 14 branşta futboldan basketbola, badmintondan Judoya, karateden boksa kadar çeşitli branşlarda ya sporları kursumuzu düzenleyeceğiz. Kurslarımızın amacı, spor kültürünü yaymak, sporun bütünleştirici özelliği ile gençlerin takım ruhunu kazanmalarını sağlamak ve aralarından yetenekli olan sporcularımızı kulüplere yönlendirerek, profesyonel spor yaşamlarına il adımı atmalarını sağlamak. Bu vesile ile tüm halkımızı ve sporcu gençlerimizi 29 Haziran saat: 09.30’daki ‘Yaz Sporları’ açılışımıza davet ediyorum” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"