Irmak, ‘Gelişim’le hayata tutundu

Yayınlanma Zamanı : 28 Haziran 2018 Saat: 9:52

Irmak, ‘Gelişim’le hayata tutundu

Evlerinin önündeki iki buçuk metre yükseklikteki kanaldan düşerek, kafasına aldığı darbe sonucu beyin kanaması geçiren 9 yaşındaki Irmak Yücel, tedavi gördüğü İskenderun Gelişim Hastanesi’nde yeniden hayata tutundu.  İkinci sınıf öğrencisi Yücel, Beyin Sinir ve Omurilik Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Koparan’ın müdahalesiyle, Genel Yoğun Bakım Ünitesinde geçekleştirilen 15 günlük medikal tedavinin ardından sağlığına kavuşarak, ailesinin üzüntüsünü sevince dönüştürdü.

“Ameliyatsız tedavi etmeyi başardık”

Hasta ve tedavi süreci hakkında bilgiler veren Op. Dr. Mehmet Koparan, “Hastanın, özellikle beyincik bölgesindeki kanama için, tedaviyi hassasiyetle yürüttük. Bu bölgede görülebilecek hasarların oluşmaması açısından medikal tedavi çok önemliydi. Tedaviyi, hasarsız tamamladık ve Irmak’ı sağlığına kavuşmuş olarak taburcu ettik. Irmak, artık sağlıklı bir şekilde okuluna devam edebilecek” dedi.

“Kızımın yaşaması mucize”

Kızının hayati tehlikesini atlatmasının ardından büyük sevinç yaşadığını ifade eden Anne Mehtap Yücel ise, “Kızımın oyun oynarken başına gelen elim olay sonrası doktorun odasına ağlayarak giriyorduk, fakat gülerek çıkıyorduk. Doktorumuzun güven vermesi, motivasyonumuzu yüksek tutması bizi sevindiriyordu. Çok şükür kızımız sağlığına kavuştu. Desteklerinden ötürü doktorumuza ve yoğun bakım ekibine çok teşekkür ederiz” dedi.

  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"