Valilik ve kaymakamlık devreye girdi

Yayınlanma Zamanı : 27 Haziran 2018 Saat: 16:13

Valilik ve kaymakamlık devreye girdi

Antakya Hürriyet Caddesi’nde bulunan ve mülkiyeti Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olan Mehmet Şah Vakıf İşhanı’ndaki işletmelerin tahliyesi, esnafın tepkisine neden oldu. Yoğun tepki üzerine, tahliye çalışmaları Hatay Valiliği ve Antakya Kaymakamlığı’nın devreye girmesiyle 3 Temmuz Salı gününe ertelendi.

Polis eşliğinde gerçekleştirilmek istenen tahliyeye tepki gösteren esnaf, “22 yıllık bina nasıl yıkılır? Bunun gibi birçok bina var. Hepsi yıkılmadan güçlendirilerek hizmet vermeyi sürdürüyor. Ekmeğimizle oynamayın” şeklinde konuştu.

2013 yılı denetim raporunda Mehmet Şah Vakfı İşhanı’nda yapılan inceleme sonucunda kullanım açısından işlevini yitirmek üzeri olduğunu tespit eden Vakıflar Bölge Müdürlüğü, iş hanı için yıkım kararı alıp, 2016 yılı Aralık ayı sonu itibarıyla tahliye edilmesini istemişti. Defalarca tahliye yapılması istenen binada alınan özel izinlerin ardından tahliye süresi uzatılmıştı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"