Bayram mesajında ‘duygu birliği’ var

Yayınlanma Zamanı : 27 Haziran 2018 Saat: 16:37

Bayram mesajında ‘duygu birliği’ var

Hatay Valisi Erdal Ata, Hıristiyanlar’ın St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı kutladı. Bayramda dünya barışı ve insanlığın huzuru için yapılacak dualara yürekten katıldığını ifade eden Vali Ata, Hatay’ı güçlü kılan unsurun farklı dinler arasındaki duygu birliği olduğuna vurgu yaptı.

Hatay’ın eşine az rastlanır bir mozaik kültürüne sahip olduğunu dile getiren Vali Ata, “Dünyada eşine az rastlanır derinlikte bir hoşgörüye sahip olan ilimizde, üzerinde yaşamış kadim uygarlıkların bıraktığı miras, bizim en büyük zenginliğimizdir. Bu zenginliğimizin kaynağı her dinden, her kültürden, gökkuşağı misali farklılıkları ve uyum içerisinde yaşamayı bir hayat tarzı haline getirmiş insanlarımızdır. Asırlardır hüzünlerimizi ve sevinçlerimizi paylaştığımız her inanç ve kültürden insanımızla daha mutlu bir geleceği elbirliği ve aynı ideal ile inşa ediyoruz. İlimizi ve ülkemizi güçlü kılanın da bu duygu birliği olduğuna yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle, Hıristiyan hemşerilerimizin her yıl 29 Haziran’da kutladıkları St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, bayram nedeniyle dünya barışı ve insanlığın huzuru için yapılacak dualara yürekten iştirak ediyor, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar diliyorum” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"