Borçlarınızı yapılandırmayı unutmayın!

Yayınlanma Zamanı : 31 Mayıs 2018 Saat: 14:37

Vatandaşların emlak, çevre, temizlik ile ilan-reklam vergileri gibi alacaklarının ödenmesinde yapılandırma için belediyelere başvurular 31 Temmuz 2018 tarihine kadar yapılabilecek. Türkiye’deki tüm belediyeleri ilgilendiren yasa düzenlemesi ve işleyişi ile ilgili duyuru şöyle:

“18.05.2018’de Resmi Gazete’de yayınlanıp yürürlüğe giren 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına ilişkin kanun gereğince Emlak, Çevre Temizlik, Kabahatler Kanunu’na göre idari para cezalar ve İlan-Reklam vergi borçlarını yapılandırmak isteyen mükelleflerin 31.07.2018 tarihine kadar Belediyemiz Tahsilat Şefliği’ne başvuruda bulunması gerekmektedir.

Yapılandırılan Borçlar;

1) Altı eşit taksit

2) Dokuz eşit taksit

3) On iki eşit taksit

4) On sekiz eşit taksit

5) Peşin ödeme

Seçenekleri mümkün olup, taksitli ödemeler iki ayda bir ödeme olacak şekilde taksit tutarı hesaplanır.”

Maliye Bakanlığı ile belediyeler gibi diğer kamu idarelerine olan borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyenler, 31 Temmuz’a kadar başvuruda bulunacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"