‘CHP’de ciddi kırılganlıklar var’

Yayınlanma Zamanı : 23 Mayıs 2018 Saat: 17:18

‘CHP’de ciddi kırılganlıklar var’

CHP Defne İlçe Başkanı Hasan Akbaht, son dakika operasyonu ile değiştirilen Hatay milletvekili adayları listesi nedeniyle parti tabanında ciddi rahatsızlıklar ve kırgınlıklar yaşandığını bildirdi.  Listeye yapılan iç ve dış müdahalelerle CHP’nin Hatay’da ağır bir yara aldığını belirterek, örgütün direnci ile moral ve motivasyonunu düşürdüğünü belirten Akbaht, Genel Merkezi sağduyuya ve tabanın sesine kulak vermeye davet etti.

CHP Defne İlçe Başkanı Hasan Akbaht’ın liste değişikliği ile ilgili açıklaması şöyle; “Yüreği CHP ile atan yoldaşlarım.. Ülke olarak zor dönemlerden, sıkıntılı süreçlerden geçtiğimiz bugünlerde, geleceğimizin oylanacağı 24 Haziran seçimlerine Parti olarak odaklanmış olup, 25 Haziran sabahı mutlu-umutlu Türkiye idealini gerçekleştirmeye niyetliyiz. Cumhurbaşkanlığı seçiminin yanı sıra 27. dönem Milletvekillerimizi de seçeceğimiz bu kritik virajda 6 Ok’un ilkelerini benimsemiş, emek, demokrasi ve adalete inanan, halkla bütünleşmiş, parti vicdanına ve siyasi ahlaka uygun adayların listelere konması her partilimizin ortak arzusudur. Fakat bu arzular son Kurultay’da da kabul edildiği üzere, merkez yoklamasında listeyi belirleme konusunda ‘Kurultay Delegeleri tarafından’ Genel Başkanımıza yetki verilmesiyle, daha doğrusu yetki alanının genişletilmesiyle sekteye uğratılmıştır. Gelinen süreçte merkez yoklamasıyla belirlenen 27. Dönem Hatay Milletvekili Adayları, önce MYK’da karara bağlanıp PM’de de onaylandıktan sonra yerel-ulusal basın ve kamuoyuyla paylaşılmıştır. YSK’ya teslim edilen listeler ile MYK-PM’nin onayından geçen listeler arasında ciddi farklılıkların olduğu, iç-dış müdahalelerle örgütün direncinin düşüp öfkesinin arttığı, listeye her kimden müdahale gelirse gelsin bu saatten sonra yanlış ve izahatsız bir tavır olduğunu, bu anlamsız hamleler ile 24 Haziran’a odaklı örgütümüzün moral-motivasyonunda düşüşler olduğu, bu keyfi uygulamalarla parti tabanımızda ciddi rahatsızlık ve kırılganlıklar yaşandığı ve neticede Hatay’ın bu konuda ağır yara aldığı gerçeği var. Bu konuda Genel Merkezimizi sağduyuya ve tabanın sesine kulak vermeye çağırıyoruz. Faşizme karşı hep beraber omuz omuza mücadele ettiğimiz bu dönemde mevcut liste değişikliğini meydanlarda anlatmak, ikna sanatı olan siyasette ne kadar etkili olabilir? Bu düşündürücü kararı, Partimizin emektarı Defne halkımızın ve kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"