HADO’ya İskenderun Belediyesi engeli!

Yayınlanma Zamanı : 21 Mayıs 2018 Saat: 8:51

HADO’ya İskenderun Belediyesi engeli!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, izinleri Ulaştırma Bakanlığı’ndan alınan ve kararını da Büyükşehir Meclisi’nden geçirdiği Hatay Deniz Otobüsleri Projesi(HADO)’nde İskenderun Belediyesi’nin iskele devrinde sıkıntı yaşandığını söyledi. HADO için belirlenen 23 Nisan hedefinin aksamasının siyasi partilerin blokajından kaynaklandığını, İskenderun Belediyesi’nin de HADO’ya taş koyduğunu belirten Başkan Savaş, tüm engellemelere rağmen Akdeniz’de Türk bayrağını dalgalandıracaklarını söyledi.

Yunanistan bandıralı bir gemi aldıklarını ve şu anda da Yunanistan’dan çıkış işlemlerini gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Savaş, “HADO’yu  biran önce çalıştırmak istiyoruz ama iki iskelenin de geliştirilmesi gerekiyor. HADO’nun Hatay’da yapılabilecek en iyi iskele İskenderun bölgesidir ancak devir konusunda olumsuz yaklaşıyorlar. Öngördüğümüz tarihin aksaklık sebebi siyasi partilerin blokajından kaynaklı. Ancak her şeye rağmen çok yakın bir tarihte Hatay’ın için yeni ulaşım gözdesi HADO’yu aktif hale getireceğiz. Türk Sancağını Akdeniz sularında dalgalandıracağız. İskenderun Belediyesi iskeleyi hala vermesin. Hatay halkıyla beraber açılışını yapacağız. Bize o bölgeyi vermezlerse, ne olacağını düşünemiyorlar. Mecburen yük limanda bu işleri yapmak zorunda kalacağız. Dışarıdan gelen misafirlerimize yük limanından geçirmek hiç şık olmayacak ama muhalif belediye işimize taş koyuyor diye o insanlara eziyet etmek hakkımız değil. Büyükşehir uhdesinde olması gereken bir limanı alamıyoruz. Böyle siyaset olur mu? Ben başka devlete hizmet için mi almak istiyorum? Biz HADO’yu işletmeye başladığımız zaman Hatay-Mersin-Adana-Kahramanmaraş-Osmaniye-Kilis ve Gaziantep’in ticaret ve turizm merkezi olacağız. Yurt dışına gitmek için bizim limanlarımız kullanacak, hem ticaret yapılacak hem de turizm sektörü kazandırılacak.  Bunu büyükşehir belediyesi yapıyor diye engellemek zorundalar mı? Yani Hatay halkı cahil kalsın, hizmet almasın, her türlü imkandan yoksun kalsın, ama onlar yeter ki oy alsın zihniyeti olabilir mi? Biz engellemelere rağmen Akdeniz’de Türk bayrağını dalgalandıracağız. O Türk bayrağı altında bir çok turist Hatay’a gelip gidecek. Yunanistan bandıralı bir gemiyi bir iş adamımız sayesinde aldık. Ve şu anda Yunanistan’dan çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Umuyorum ki; 1 hafta içinde gelmiş olacak. Bununla beraber Kıbrıs ve Beyrut seferlerimiz de başlayacak. Bu kadar güzel bir hizmet engellenir mi?” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"