Belen Kadın Toplum Merkezi’ne ilk izleme ziyareti

Yayınlanma Zamanı : 19 Mayıs 2018 Saat: 10:43

Belen Kadın Toplum Merkezi’ne ilk izleme ziyareti

Kalkınma Bakanlığı ve Hatay Valiliği tarafından desteklenen Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen “Belen Kadın Toplum Merkezi-2” projesinin ilk izleme ziyareti Derebahçe Mahallesinde bulunan proje merkezine gerçekleşti.

Hatay Valiliği SODES Birim Sorumlusu Mehmet Koca ve Birim Uzmanı Cemil Şekerci tarafından gerçekleşen ziyarette, proje koordinatörü Yeliz Sevim bugüne kadar proje çerçevesinde yapılan faaliyetler ve gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Proje bütçesinin 136.000 lira olduğunu ve 12 ay boyunca Belenli bayanlara yönelik “Lazer Kesimi ile Aplike, Bebek Odası Hazırlama, Dekoratif Ahşap Süsleme, Keçe Aksesuarları Yapımı, Takı Tasarım Kursları” gibi el sanatları kursları ve “Spor Kursu” verileceğini söyleyen Sevim, kurslar hariç bayanların sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla proje kapsamında “Kitap Okuma Etkinlikleri” ve “Kültürel Geziler” de düzenleneceğini söyledi.

Kurs materyallerinin ücretsiz olarak proje bütçesinden karşılandığını ve şu anda proje kapsamında Dekoratif Ahşap Süsleme ve Takı Tasarım kurslarının tamamlandığını da belirten Sevim, Lazer Kesimi ile Aplike ve Keçe Aksesuarları Yapımı kurslarının da devam ettiğini belirtti.

Hatay Valiliği SODES Birim Sorumlusu Mehmet Koca da, bayanların sosyal hayata katıldıklarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeklerinden ötürü Proje Koordinatörü Yeliz Sevim’e, kurs öğretmenleri Nermin Karşanbaş’a ve Betül Bilge’ye teşekkürlerini iletti.

Ziyaret sonucunda genel bir değerlendirme yapılarak ilk izleme toplantısı tamamlandı.

 

Belen Kadın Toplum Merkezi’ne izleme ziyareti

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"