Şampiyonlar, 19 Mayıs coşkusunu valiyle paylaştı

Yayınlanma Zamanı : 18 Mayıs 2018 Saat: 11:14

Şampiyonlar, 19 Mayıs coşkusunu valiyle paylaştı

Hatay Valisi Erdal Ata, 15-19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz ile birlikte farklı spor branşlarda uluslararası başarılara imza atan gençlik temsilcilerini makamında kabul etti.

2017 İşitme Engeliler Olimpiyat Oyunları 2.’si Mehmet Ali Sapmaz, 2017 Muay Thai Dünya Şampiyonası 1.’si İrem Çapar, 2018 Karate Şampiyonası 3.’sü Meryem Tatlıoğlu, GSB-UNİCEF Gençlik Lideri Merve Koşar ve Güneydoğu Anadolu Gençlik Lideri Sıtkı Çakıcıoğlu’nun da katıldığı ziyarette, genç sporcuları elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik eden Vali Erdal Ata, gençlerin başarılarının artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

19 Mayıs gününün ayrı bir anlam ve önemi olduğuna değinen Vali Ata, ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışıyla başlayan Kurtuluş Mücadelesi başarıyla sonuçlanmış ve Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Atatürk’ün en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni bağımsızlık şuuruyla yetişen siz gençlere emanet etmiştir. Bu nedenle sizlerin çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak en iyi şekilde yetişmeniz, devlet ve millet olarak en önemli gayemizdir. Sizler eğitimde, sporda, kültürde ne kadar iyi yetişirseniz Türkiye Cumhuriyeti de o derece emin ellere teslim edilmiş olur. Bu vesileyle 15-19 Mayıs Gençlik Haftanızı kutluyorum’’ dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Şensöz ise kabulünden dolayı Vali Ata’ya teşekkür ederek yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"