Bu ‘SEFER’ Avrupa Şampiyonasına göz dikti!

Yayınlanma Zamanı : 15 Mayıs 2018 Saat: 13:36

Bu ‘SEFER’ Avrupa Şampiyonasına göz dikti!

Öz Şampiyonlar Teakwando Spor Kulübü’nün engel tanımayan sporcusu Sefer Tayyip Harputlu, 10 Haziran’ da Bulgaristan’ da yapılacak olan Para Taekwondo Avrupa Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

2 Mayıs’ta Ankara’da yapılan Para Taekwondo Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye ikinciliği elde ederek Hatay’ı ve İskenderun’u en iyi şekilde temsil eden Harputlu, bugün de Ankara’da yapılan milli takım seçmelerinde de birincilik elde ederek Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı adına yarışmaya hak kazandı.

Türk bayrağını Avrupa’da dalgalandıracak olan başarılı sporcuyu müsabakalara hazırlayan siyah kuşak 7’nci Dan Sahibi, aynı zamanda da Milli Takım Antrenörü Mehmet Korhan, hedeflerinin Avrupa şampiyonluğu olduğunu söyledi.

Milli takıma bir sporcu daha vermenin haklı gururunu yaşadığını söyleyen Korhan, Türk sporuna başarılı sporcular yetiştirmeye devam edeceklerini belirtirken, büyük bir özveriyle çalışan Harputlu’nun Avrupa şampiyonu olacağına inandığını dile getirdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"