En değerli hediye!

4 Mayıs 2018
En değerli hediye!

Evlatlarımız; gülüşü için dünyaları vereceğimiz, kokusunu dünyalara değişmeyeceğimiz, hergün varlıklarına binlerce kez şükrettiğimiz canlarımız. Hayatımızı onlara adarız, onların mutluluğu mutluluğumuz, üzüntüleri üzüntümüz, gelecekleri geleceğimizdir.

Sağlıklı çocuk demek; sağlıklı ve mutlu aile, sağlıklı toplum demektir. Çocuklarımızla nasıl daha kaliteli zaman geçireceğimizi, nasıl daha iyi besleyeceğimizi ve daha iyi bir eğitim almaları için hangi okullara gönderebileceğimiz üzerine düşünüyor, maddi ve manevi ciddi emek harcıyoruz.

Size küçük bir sır vereyim; Evlatlarınıza vermek istediğiniz o güzel geleceğin ilk temelini, belki de en önemli adımını çocuğunuzu emzirerek sağlayabilirsiniz. Evet! Doğru duydunuz, çünkü çocuğunuz ilk 6 ay sadece anne sütü ile birlikte 2 yaş ve sonrasına kadar anne sütü almaya devam ederse ona tüm hayatını, sağlığını, zekasını, karakterini etkileyecek en değerli hediyeyi vermiş olacaksınız. Çocuğunuz ile ilk iletişiminiz, ilk bağınız emzirme ile gerçekleşecek, anne sütü ile sağlıklı hayata dair en uzun vadeli yatırımı yapmış olacaksınız.

Çünkü emzirme ve anne sütü ile;

* Çocuğunuzun solunum ve sindirim yolu enfeksiyonlarına karşı korunmasına,

* Çocuğunuzun akademik başarısını belirleyecek olan IQ puanında 10 -15 puanlık yükselmeye,

* Diyabet, Obezite, Kardiyovasküler hastalıklar ve çölyak hastalığı gibi kronik hastalıkların gelişme riskinin azalmasına,

* Tüm kanser tiplerine karşı korunmaya,

* Hayat boyu karşılaşabileceği alerjik hastalıkların önlenmesine,

* Duygusal, davranışsal ve konuşma sorunlarının daha az olmasına, çatışmasız bir ergenlik yaşamasına,

* Büyüme ve gelişmesinin yaşına uygun şekilde ilerlemesine,

* Ve daha sayılabilecek nice faydalarına sahip olmasını sağlayabilirsiniz……..

Gelin çocuğunuza güzel ve sağlıklı bir ömür yaşamasını sağlayacak olacak bu “EN DEĞERLİ HEDİYEYİ” vermenizde size yardımcı olalım!

Emzirmeyi, anne sütünü nasıl artıracağımızı, anne sütünü nasıl saklayacağımızı ve anne sütü ve emzirme ile ilgili kafanıza takılan diğer herşeyi beraber konuşalım.

Sizleri, İskenderun Devlet Hastanesi Yeni Bina zemin kattaki Emzime Polikliniğimize bekliyoruz.

Randevu almak için :(0.326) 618 24 24 Dahili kod: 3204

YORUMLAR 4 Yorum Yapıldı.
 • Emziren anneler için çok iyi bir rehber olmuş sizden öğreneceğimiz çok şey var yeni yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.Ellerinize sağlık
  6 Mayıs 2018 21:04
 • İşinin ehli hekimlerin bizlere rehber olması paha biçilemez. Anneler, internette bilgi kirliliği içerisinde kaybolmuş durumdalar, sizin gibi birincil kaynaklardan anlaşılır tavsiyelere ihtiyacımız var. Teşekkürler
  5 Mayıs 2018 09:21
 • Herkesin aklına geleni konuştuğu ve duyduğu herşeye inandığı şu dönemde neyse ki sizin gibi değerli doktorlarımız var ve biz canlarımız için en dogrusunu sayenizde bulabiliyoruz. Yazılarınızı ilgiyle takip edeceğim
  4 Mayıs 2018 18:52
 • Tebrik ederim Yasemin hanım çok önemli bir konuyu kaleme almışsınız
  4 Mayıs 2018 17:04

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"