Kore’den Belen’e barış köprüsü

Yayınlanma Zamanı : 02 Mayıs 2018 Saat: 18:22

Kore’den Belen’e barış köprüsü

Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Bakras Mahallesi’nde ikamet eden merhum Kore Gazisi Abdullah Boz’un eşi Gülser Boz’u evinde ziyaret etti.  Kore Cumhuriyeti Muharip Gaziler Derneği Başkanı E.Orgeneral Sang-Hoon LEE’nin imzasıyla merhum Abdullah Boz adına düzenlen “BARIŞ BÜYÜKELÇİSİ” Berat Belgesi’ni eşi Gülser Boz’a teslim eden Kaymakam Aydın’a, Şehit Gazi Birimi Personeli Hakan Sancaktar da eşlik etti.

Merhum Kore Gazisi Abdullah Boz’u rahmetle anan Kaymakam Aydın, “Kore Cumhuriyeti; yıllar geçmesine rağmen yapılan fedakârlığı unutmayıp örnek bir davranış sergilemiş, Kore Savaşı’na verilen destek dolayısıyla hem gazimize hem de ülkemize şükranlarını bildirmiştir.  Kore gazimiz merhum Abdullah Boz’u “Barış Büyükelçisi” olarak ilan ettikleri,  Korece ve Türkçe olarak kaleme alınan bu Berat Belgesini size takdim etmekten büyük bir onur duydum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"