Altı maddenin dördü komisyona havale

Yayınlanma Zamanı : 02 Mayıs 2018 Saat: 17:53

Altı maddenin dördü komisyona havale

İskenderun Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil başkanlığında, gündemde bulunan altı maddeyi görüşmek üzere gerçekleşen mecliste,  plan ve bütçe komisyonuna havale edilen bankalarda bulunan hesapların haczedilemeyecek kamu hesapları olduğu, vergi resmi harç hesaplarında bulunan bakiyelerden de yasaların müsaade ettiği şekilde vadeli hesap açılması durumunda da haczedilemeyeceği hususunda bankalara bilgi verilmesi ile ilgili gündem maddesi çekti.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, gündem dışı yaptığı konuşmada kentte yapılan çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, “Halkımıza hizmet noktasında gece gündüz demeden çalışıyoruz. Projelerimizin bir kısmı bitti, bir kısmı tamamlanmak üzere. Sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde, insan odaklı hizmet üretiyoruz. İskenderun’un gelişimi ve kalkınması noktasında her türlü öneriye ve projeye açığız” dedi.

6 gündem maddesi, şu şekilde karara bağlandı:

1)            Belediyemizin 2017 Yılı Kesin Hesabının Meclisçe görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi.

2)            İmar İnşaat Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.’de istihdam edilen personelin maaş ödemeleri tek hak ediş olarak hazırlanarak İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü bütçesinden karşılanması öngörülmüş olup, ilgili müdürlüğün müteahhitlik hizmetleri bütçesi tüm müdürlüklerin işçiliklerini karşılamaya yeterli olmayacağından işçilik hizmeti yapan muhtelif müdürlüklerin 03.5.1.04 ekonomik kodlu müteahhitlik hizmetleri ve Zabıta Müdürlüğünün 03.5.1.09 ekonomik kodlu özel güvenlik hizmetleri giderleri için bütçelerine koymuş oldukları ödeneklerini münakalede bulunan şekli ile İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 03.5.1.04 ekonomik kodlu müteahhitlik hizmetleri gider kalemine aktarılması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi, plan ve bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

3)            Belediyemize bağlanan otoparkların işletilebilmesi için otopark ücret tarifesinin belirlenmesi ile ilgili Destek Hizmetleri Müdürlüğü teklifi, plan ve bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

4)            Mülkiyeti Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne ait olan İskenderun Akçay mıntıkası 231, 282 ve 284 nolu parsellere yönelik hazırlanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği Hatay Büyükşehir Belediye Meclisinin 10.11.2017 gün ve 334 sayılı kararı ile onaylanmış ve Büyükşehir Belediyesince 30 gün süre ile ilan edilerek plan kesinleşmiş olup, onaylanan 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliğine uygun, DSİ’nin 25.10.2016 tarih ve 703334 sayılı kurum görüşü doğrultusunda kanal alanı olarak planlanmasına ilişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi, imar komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

5)            Meclisin Haziran ayında tatil edilmesi ile ilgili sözlü soru önergesi oy çokluğu ile kabul edildi.

6)            Bankalarda bulunan hesaplarımızın haczedilemeyecek kamu hesapları olduğu, bankalarda bulunan vergi resim harç hesaplarımızda bulunan bakiyelerden yasaların müsaade ettiği şekilde vadeli hesap açılması durumunda da haczedilemeyeceği hususunda bankalara bilgi verilmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi plan ve bütçe komisyona havale edildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"