İlçede silah sıkılmasına ‘Dur’ dedi!

Yayınlanma Zamanı : 02 Mayıs 2018 Saat: 16:16

İlçede silah sıkılmasına ‘Dur’ dedi!

Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, ilçe protokolü ile birlikte düzenlediği seçim güvenliği toplantısında, ilçede düğün, nişan, kına, asker eğlencesi gibi törenlerde havaya ateş açılması ve havai fişek atılmasının önlenmesi için güvenlik tedbirlerini de masaya yatırdı.

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, siyasi parti ilçe başkanları, daire amirleri ve muhtarların katıldığı toplantıda, jandarma ve emniyetin denetimleri sıklaştırmasına karar verilirken, ilçe siyasi parti temsilcilerinin ve ilçeyi yönetenlerin davetli oldukları düğünlerde silah kullanılması durumunda tepki olarak düğünü terk etmesi, düğün sahipleriyle silah atanlar hakkında yasal işlem yapılması, silah sıkılması sonucu çalgıcıların düğünden çıkartılması, her mahalleye silah sıkılmaması konusunda afişler asılması konusunda görüş birliğine varıldı.

“Elbirliği şart”

Silah sıkılmasının ya da havai fişek atılmasının sadece emniyet tedbirleri ile çözülemeyeceğini dile getiren Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, bu olayın toplumsal sorumluluk çerçevesinde her vatandaşın katkısı ile sonlandırılabileceğini belirtti.

Kırıkhan’da sosyolojik bir yara haline gelen konunun çözümüne yönelik güvenlik tedbirlerinin alınması gerektiğini söyleyen Erkayıran, “Ne yazık ki ilçemizde ateşli silahlarla havaya ateş edilmesi suretiyle veya izinsiz havai fişek kullanımı var. Bu, ilçemiz için ciddi bir sıkıntı oluşturuyor. Tabanca ve benzeri silahlarla havaya ateş ediliyor, havai fişek ve benzeri ses çıkaran çeşitli maddeler izinsiz kullanılıyor. Ehil olmayan kişiler de bunları kullanıyor. Havai fişek, yanlış kullanıldığı zaman bir ya da daha fazla insanın canına mal olmaktadır. Bunun dışında düğünlerde diğer merasimlerde kontrolsüz konvoylar ve bu konvoylarda ateş etmek suretiyle konvoyda bulunanlarla kendisinin canına sebep olabilecek yanlış tutum ve davranışlar var. Olası bir olumsuz durumda insanlar ‘Nasıl olsa düğünden geliyordur’ diyerek olayı umursamayarak belki de telafisi güç durumlarla karşılaşılabilmektedir. Toplum olarak bu olayı tasvip etmiyoruz. Bu sorunu sizlerin bize vereceği destek, el birliği ve güç birliği ile çözeceğiz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"