Kaymakam, Arsuz’da istihdama hayat veriyor

Yayınlanma Zamanı : 27 Nisan 2018 Saat: 10:27

Kaymakam, Arsuz’da istihdama hayat veriyor

Arsuz Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı adına SODES’E başvurulan ve Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenmeye kabul edilen ” Genç Çok, İş Yok” projesi tanıtım toplantısı gerçekleşti.

Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonu’ndaki toplantıya Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Hatay Valiliği SODES Birimi Sorumlusu Mehmet Koca, kurum müdürleri,  SODES kursiyerleri ve öğrenciler katıldı.

Arsuz’un karakteristik özelliklerine uygun olarak turizme katkı sunması için ihtiyaç duyulan nitelikli elamanların yetişmesi  amacıyla belirlenen Aşçılık, Hijyenik gıda ürünleri eğitimi, Turizm Rehberliği olmak üzere üç ayrı kursta 70 kursiyer 12 ay boyunca eğitim görecek.

Kaymakamdan proje atağı

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgiler veren Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, turizm sektörüyle ilgili alanlarda verilecek olan mesleki eğitim kurslarıyla amaçlarının istihdamı arttırmak olduğunu belirterek, proje maliyetini ise 153 bin 270 lira olarak belirtti.

SODES, Kalkınma Ajansı ve Dernekler Dairesi Başkanlığı’nda çeşitli projelerle ilgili  destek aldıklarını  ve bunlara ilaveten Avrupa Birliği, Ulusal Ajans gibi çeşitli kaynaklara da proje sunduklarını söyleyen Kaymakam Sarı, “Ev hanımlarımıza, gençlerimize ve benzeri kitlelere  yönelik yetiştirilmiş elaman sayısını arttırmak amacıyla projeler hayata geçirmeye ve üretmeye devam edeceğiz.  ‘Genç Çok, İş Yok’ projesi kapsamında Aşçılık kursunda 30, Hijyenik Gıda Ürünleri kursunda 20 ve Turizm Rehberliği kursunda da 20 kursiyerimiz eğitim görecekler ve bu kursiyerlerimize günlük olarak 20 lira ücret ödenecektir. Kursiyerlerimiz böylece, öğrenirken de kazanmış olacaklar. Bu projeye desteklerinden dolayı Hatay Valisi Sayın Erdal Ata’ya, Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu’na, Valilik SODES Proje Koordinasyon Birimi Sorumlusu Mehmet Koca ve arkadaşlarına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğüne, Kaymakamlık Proje Ofisi Koordinatörleri Kübra Yıldız , Nilgün Savaş ve Mutlu Parlar’a, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürümüz Ayşe Sümer ve personeli ile emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"