Hayal kurmak da artık parayla!

Yayınlanma Zamanı : 27 Nisan 2018 Saat: 9:40

Hayal kurmak da artık parayla!

Vatandaşların zengin olma hayali ile şansını denediği kazı kazan biletlerine yüzde yüz oranında zam yapıldı. Uzun süreden beri bir liraya satılan kazı kazan biletleri iki liradan tezgahlarda yerini alırken, satış fiyatının artırılması ile birlikte kazı kazan biletinin vereceği ikramiye bedeli de iki katına yükseltildi. Eskiden 1 lira olan biletlerde 100 bin lira olan en büyük ikramiye bedeli 200 bin lira olarak belirlendi. Kazı kazan fiyatlarının yükselmesi umutların azalmasının yanında vatandaşların cebini yakarken,  piyango satıcılarının da işlerini olumsuz etkiledi.

“Vatandaş, şans oyunlarına yönelmişti”

Kazı kazan biletlerine yüzde yüz zam yapılmasına tepki gösteren İskenderun Milli Piyango Satıcısı Göksal Uygun, “Kazı kazan fiyatları 1 lira iken, 2 liraya yükseldi. Bu hem bizim satışlarımıza, hem de vatandaşın cebine olumsuz yansıdı. Dolar, Euro ve altın fiyatlarının fırladığı günümüzde, ülke ekonomisinin çöküş içerisine girmesi vatandaşları şans oyunlarına daha fazla yöneltti. Ancak, umudunu şans oyunlarına bağlayan vatandaşlar kazı kazan fiyatlarının 2 liraya çıkmasına tepki göstererek, artık şans oyunlarına da bel bağlamayacaklarını belirterek, kazı kazandan da vazgeçti. Yetkililerin bu duruma biran önce çözüm bulmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"