Sınır çocuklarının “23 Nisan Coşkusu”

Yayınlanma Zamanı : 23 Nisan 2018 Saat: 9:39

Sınır çocuklarının “23 Nisan Coşkusu”

Başarılı İş İnsanları Derneği(BAŞSİAD)’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  dolayısıyla savaş mağdurlarına gönderdiği konteynerler Yayladağı’ndaki Türkmen çocuklara ulaştı. Geçtiğimiz günlerde dernek binasının açılışını gerçekleştirdikleri gün sosyal sorumluluk projesine start veren BAŞSİAD, mini bir anaokul şeklinde tasarlanan çocuk oyun evlerini  Türkiye’de bir ilk olarak savaş mağduru çocuklar için Hatay Sınır Kampı’na göndermişti.

Tüm masrafları iş adamları tarafından karşılanan ve çocuklar için her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü etkinlik ve oyunları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Yayladağına ulaştı.  250 m2 alan üzerine planlanmış 100 kişi kapasiteli konteynerleri Yayladağı’ndaki Türkmen çocuklarına bugün bayram coşkusunu yaşatmanın yanı sıra, savaşın izlerini unutturacak.

Kocaeli Valiliği, Aile Sosyal İl Müdürlüğü, Jandarma Komutanı Osman Albay’ın destek verdiği projede 2 oyun ve etkinlik konteynırı henüz montaj aşamasında bile çocukların dikkatini çekerken, çocukların oldukça heyecanlandığı gözlendi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"