Ulusal Egemenliğimiz 98 yaşında

Yayınlanma Zamanı : 23 Nisan 2018 Saat: 11:49

Ulusal Egemenliğimiz 98 yaşında

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümü ve Ulu Önder Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İskenderun’da büyük bir coşkuyla kutlandı.

İskenderun Atatürk Anıt Alanı’nda düzenlenen törene İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, HBB 2. Bölge Koordinatörü Ahmet Serhat Beydilli, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Manuroğlu, MHP İskenderun İlçe Başkanı Turhan Bozkurt, Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Beyazıt Bilgili, İyi Parti İskenderun İlçe Başkanı Hakan Onfidan, sivil toplum kuruluşları, okul idarecileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk huzuruna İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengin sunulması ile başlayan törenler daha sonra Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ile devam etti.

“Öğretmenliyiz ki; gelecek kuşaklar kararlı, cesaretli ve bilinçli olsunlar”

Günün anlam ve önemine ilişkin kısa bir konuşma yapan İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, çocukların tarihi mirası koruma ve kollama konusundaki ödevlerini yerine getirebilmesinde büyüklere de görevler düştüğünü belirterek, “Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan bu anlamda hem dünyada bir ilki oluşturmakta hem de geleceğin Cumhuriyet nesillerine, atamızın verdiği önemi ifade etmektedir. Biliyoruz ki bugün milletlerarası ilişkilerde, egemenlik ve güç kavramı, bilgiyi kullanma yeteneğine sahip olanlar ve yeteneklerini geliştirenler tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu itibarla geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi bilgili, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek, girişken, küresel düşünüp, yerel hareket edebilen tarzda yetiştirebilme sorumluluğu üzerimizdedir. Atatürk’ü ve bizlere emanet ettiği büyük eseri sonsuza kadar yaşatma hususundaki kararlılığımızı, nedenleriyle birlikte çocuklarımıza anlatmalıyız. Öğretmenliyiz ki, gelecek kuşaklar uyanık, kararlı, cesaretli ve bilinçli olabilsinler. Tarihi mirasımızı koruma ve kollama konusundaki ödevlerini yerine getirebilsinler. Bu duygularla 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıl dönümü tüm çocuklarımıza kutlu olsun” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından öğrencilerin günün anlam ve önemine ilişkin şiirleri okumasının ardından törenler, İskenderun 5 Temmuz İlkokulu ve Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin okudukları şiirlerle son buldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"