İSDEMİR hisseleri bugünden itibaren ‘Yıldız Pazar’da

Yayınlanma Zamanı : 19 Nisan 2018 Saat: 12:02

İSDEMİR hisseleri bugünden itibaren ‘Yıldız Pazar’da

İskenderun Demir ve Çelik AŞ’nin, Yıldız Pazar’a geçiş başvurusu Borsa İstanbul (BİST) tarafından kabul edildi. İskenderun Demir ve Çelik AŞ’nin hisseleri bugünden itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı.

BIST’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada, “İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.’nin (Şirket) paylarının Piyasa Öncesi İşlem Platformu’ndan Yıldız Pazar’a geçmesi için yapılan başvuru Borsamız tarafından değerlendirilmiş olup, Kotasyon
Yönergesi’nin 37. maddesi kapsamında Şirket paylarının 19/04/2018 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir. Bu çerçevede, Şirketin payları, Piyasa Öncesi İşlem Platformu’nda işlem gördüğü son seansta oluşan kapanış fiyatı esas alınarak hesaplanacak baz fiyattan, Yıldız Pazar’da A Grubunda sürekli işlem yöntemi ile işlem görmeye başlayacaktır” denildi.

Erdemir, İsdemir’de yüzde 95 hissedar konumunda olduğu belirtilirken,  İskenderun Demir Çelik hisseleri Yıldız Pazar’da sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başladı ve bugün saat 10.07’de yüzde 2.16 primle 8.03 liradan işlem gördü.

Konuyla ilgili açıklama yapan OYAK Maden Metalürji Grubu CFO’su Emrah Silav, “30 Mart kapanışı itibariyle 23,5 milyar TL piyasa değeri olan İsdemir, halka açıklık oranını yüzde 5,13’e yükseltti. İsdemir’in payları, 19 Nisan Perşembe itibariyle Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı. İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (İsdemir), halka açıklık oranını yüzde 5,13’e yükselterek Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı. Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş. (Erdemir) sahip olduğu ‘ISDMR’ paylarından 5,65 milyon lotluk kısmını BİST’te satmasının ardından Pazar değişikliği için BİST Yönetimine başvuran ve talebi uygun bulunan İsdemir’in payları 19 Nisan itibariyle Yıldız Pazar’da işleme açıldı. Bir OYAK şirketi olarak tüm adımlarımızı verimlilik, kârlılık ve OYAK’ın kurumsal yönetim ilkelerine göre atıyoruz. İsdemir’in Yıldız Pazar’a geçmesi de bu vizyoner yaklaşımımızın somut bir karşılığı. Tam entegre üretim altyapısı ile ülkemizin en önemli sanayi tesislerinden birisi olan İsdemir’in Piyasa Öncesi İşlem Platformu’ndan Yıldız Pazar’a geçerek hak ettiği yeri bulduğunu düşünüyor, bu müjdeli haberi yatırımcılarımızla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"