Şampiyonlar kupalarıyla geldi

Yayınlanma Zamanı : 17 Nisan 2018 Saat: 13:46

Şampiyonlar kupalarıyla geldi

Bölgesel Amatör Ligi (BAL)’ne yükselen İskenderun Belediye Spor Kulübü Futbol Takımı, hem desteklerinden dolayı teşekkür etmek, hem de şampiyonluk kupasını takdim etmek üzere Başkan Seyfi Dingil’i makamında ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarete sporculara, İskenderun Belediye Spor Kulüp Başkanı Levent Duman, Başkan Yardımcısı Muhsin Cerrahoğlu, Sportif Direktör Levent Erköse, Teknik Direktör Mehmet Kurt ve antrenör Zeyni Özdemir eşlik etti.

“İskenderun genç yeteneklerle dolu”

Başkan Seyfi Dingil’e çiçek takdimi ve kupa seremonisinin ardından kısa bir konuşma yapan İskenderun Belediye Spor Kulüp Başkanı Levent Duman, “Dört yıldır sporun alt yapısına, gençlere, sporculara hep sahip çıktınız. Sizlere teşekkür ediyorum. Biz kupayı kazandık. Allah nasip ederse İskenderunspor’un ilk adımları tekrar atılmış olacak sayenizde. Bundan sonra, İskenderun Belediyesi, işadamlarımız ve kentimizin ileri gelenleri ile takımımızı hak ettiği yere taşımak istiyoruz” dedi.

İskenderun’un genç yetenekleri çıktıkları yolda başarıya ulaşmalarının kendileri için büyük önem taşıdığını söyleyen Teknik Direktör Mehmet Kurt ise, “Yıllardan beri hep şunu söyledim; sportif anlamda İskenderun genç yeteneklerle dolu ve Türkiye’nin hiçbir il yâda ilçesi bu kadar genç yeteneği bir arada görmemiştir. Bu manada bizler İskenderun’un gençlerine uzun vadede yatırım yaptık. Çok şükür bunun karşılığını da aldık. Bileklerinin hakkıyla da şampiyon olduk” şeklinde konuştu.

“Merdivenleri yavaş yavaş çıkacağız”

Efsane İskenderunspor ruhunun, takımla birlikte yeniden canlanacağını söyleyen İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise, “Uzun bir yolculuğun ilk adımını başarıyla tamamladınız. Hepinizi ayrı ayrı kutluyorum. Bir zamanlar efsane İskenderunspor vardı. O atmosferi kaybettik. Bütün Türkiye hala o İskenderunspor’u konuşuyor. 2014’de seçildik ve göreve geldik. İlk yaptığımız iş de Körfez Demirçelikspor’u almak istemek oldu. Yedi hafta boyunca uğraştık. Takımı 21 puandan 38 puana çıkardık. Sonunda takımı vermediler. Nasip olmadı. Ama şimdi gençlerimize bakınca onlarla gurur duyuyorum. Bu gençler çok güzel bir mücadele verdiler. Bütün meselemiz kentimizin çocuklarını bir yerlere getirebilmektir. İskenderun futbolcu tarlası. Bu sebeple altyapıya önem veriyoruz. Merdivenleri yavaş yavaş çıkacağız. Önümüzde bir süreç var. Belediye olarak arkanızdayım. İşadamlarını da ziyaret ediyorum. Kent takıma sahip çıkmazsa, ben ferdi olarak yetemeyebilirim. Ben inanıyorum ki; takımımız Bal Ligi’nde de başarılı olacaktır. Hepinize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"