Alkışlar Hatay’ın minik bilim kahramanlarına

Yayınlanma Zamanı : 12 Nisan 2018 Saat: 14:28

Alkışlar Hatay’ın minik bilim kahramanlarına

Bahçeşehir Koleji “Antioch (Antakya)” takımı, Mersin Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor Fuarı’nda  First Lego League(FLL) Junior kategorisinde ‘Hidrodinamik: suyun yolculuğu’ temalı projeyle en iyi sunum ödülünü almaya hak kazandı.

Mersin Üniversitesi(MEÜ)’nin ev sahipliğinde her yıl yeni ve heyecanlı bir tema ile çocukların yaratıcılığını keşfetmesini sağlayan fuara Esad Emre Rifaioğlu, Ömer Eymen Damlar, Duru Çeliktaş, Ece Kahraman, Suen Karakaya ve Eymen Dönmez’den oluşan 6 kişilik Antioch Takımı ile katılan Bahçeşehir Koleji, kendilerine ödül kazandıran ‘Hidrodinamik: suyun yolculuğu’  projesiyle dünyayı ilgilendiren su sorununa dikkat çekti.

Kodlama ve robotik becerilerinin sosyal sorumluluk için kullanıldığı fuarda öğretmenleri Ömer Tartıcı önderliğinde, FLL Junior kapsamında temel amacı ‘suyu korumak’ olan projeyle katılan 4’ncü sınıf öğrencileri, edindikleri deneyimler ile hem kendilerini geliştirme, hem de çevrelerindeki insanları su konusunda bilinçlendirme fırsatı bulurken, aynı zamanda da fuardan ödülle dönmeyi başardı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"