Muhtarlar aynı konudan dertli

Yayınlanma Zamanı : 06 Nisan 2018 Saat: 11:42

Muhtarlar aynı konudan dertli

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, ilçe genelindeki sorun ve ihtiyaçların dinlenmesi ve çözüm noktasında neler yapılması gerektiği hakkında istişarede bulunmak amacıyla düzenli olarak gerçekleştirdiği ‘Muhtarlar Buluşması’nda iletilen tüm sorunları titizlikle takibe aldı.

İskenderun Maliye Sarayı Toplantı Salonu’nda Kaymakam Soytürk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel, İlçe Emniyet Müdürü Zeki Balcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ferit Hammutoğlu, Temizlik İşleri Müdürü Ömer Çolak, Enerjisa Operasyon Müdürü Mehmet Ali Tunç, Hatay Büyükşehir Belediyesi Temsilcileri ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Güvenlik güçlerine teşekkür

Asayiş ve huzur başta olmak üzere, eğitim, sağlık, kültür, ulaşım, toplumsal kalkınma, nüfus ve vatandaşlık işlemleri vb. konuların ayrıntılı bir şekilde ele alındığı toplantıda,  Kaymakam Soytürk, geçtiğimiz günlerde Arsuz İlçesi Karagöz Mahallesi Meti Sırtları bölgesinde eylem hazırlığında olan 11 bölücü terör örgütü mensubunun Hava Kuvvetleri unsurlarının desteği ile tespit edilerek, güvenlik güçlerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirildiği operasyonun takdire şayan olduğunu vurgulayarak, ülkenin ve milletin dirlik, düzen ve bekası için cansiperane görev ifa eden tüm güvenlik güçlerine teşekkür etti.

Muhtarların ortak derdi: Yol ve kaldırım

Toplantıda, mahalle muhtarlarının çoğunun yol yapımı ve kaldırım döşemesi ile ilgili şikâyetlerini iletmesi üzerine söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Çengel, belediye olarak yol yapımı ve kaldırım konusunda hummalı bir çalışma yapıldığını belirterek, söz konusu çalışmaların yakın zamanda neticeleneceği bilgisini paylaştı.

Toplantının sonunda Kaymakam Soytürk, dile getirilen sorun ve ihtiyaçların takip edileceğini ve sorunlarının akıbetinin bir sonraki toplantılarda değerlendirileceğini ifade ederek, tüm mahalle muhtarlarına ve kurum yetkililerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"