İkinci lezzet şöleni Ocak’ta

Yayınlanma Zamanı : 26 Aralık 2017 Saat: 14:52

İkinci lezzet şöleni Ocak’ta

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, UNESCO tarafından Hatay’ın gastronomi alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil edilmesinin ardından, lezzetli yemeklerin dünyaya tanıtılması için başlattığı ‘Yöresel Yemek Yarışması’nın ikinci etabının 27 Ocak 2018’de gerçekleşeceğini söyledi.

‘Malzeme Bizden Marifet Sizden’ sloganıyla düzenlenen Hatay’daki ilk gastronomi etkinliğinde ekşi aşı ve içli köfte yarışmasının Hatay sokaklarını lezzet şölenine dönüştürdüğünü söyleyen Başkan Savaş, Hatay’ın tarihi ve kültürel zenginliğinin yansıdığı yemek çeşitliliğini tanıtmak amacıyla bu tür yarışmaların belirli aralıklarla farklı lezzetlerle yeniden yapılacağını ve ikinci etkinliğin de 27 Ocak’ta gerçekleştirileceğini ifade etti.

Hatay’ın ilk gastronomi etkinliğinde birinci olan grubun yanısıra, yarışmada emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Savaş, EXPO 2021 öncesi, gastronomi yönünden sadece Hatay’da değil, Türkiye’de ve dünyada da ciddi bir algı oluşturulacağını söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"