Birliğimiz daim olsun

Yayınlanma Zamanı : 26 Aralık 2017 Saat: 14:13

Birliğimiz daim olsun

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı (HBB) Lütfü Savaş, Medeniyetlerin Beşiği Hatay’da farklılıkların bir zenginlik olarak görülmesi sonucunda oluşan hoşgörü ortamına katkı sunmaya devam ediyor. Dün il protokolü ile birlikte Antakya Ortodoks Kilisesi’ne Noel ziyareti gerçekleştiren eden Başkan Savaş, bugün de Altınözü Emek Mahallesi Çok Amaçlı Salonun açılışını gerçekleştirmek üzere gittiği ilçede Kaddis Mar Circos Rum Ortodoks Kilisesi’ni ziyaret etti. Büyük bir sevgi selinin yaşandığı ziyarette, Başkan Savaş, Hristiyan vatandaşların Noel Bayramı’nı kutlayarak, kültürel zenginliği pekiştire  hoşgörü ortamının her yere yayılması gerektiğini söyledi.

Hatay’daki farklı din, mezhep ve inançtan insanların bir kültür mozaiği oluşturduğunu ve kutlanan her bayramla birlikte, birlik, beraberlik ve kardeşliğin daha da pekiştiğini dile getiren HBB Başkanı Lütfü Savaş, “Birliğimiz daim olsun. Yaşadığımız bu sevgi ve hoşgörü ortamı tüm dünyaya örnek olsun. Bayramlarımız bizleri biraraya getiren bütünleştiren en kutsal günlerdir. Biz bir arada bütün olduğumuz sürece bu hoşgörü rüzgarını yok etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"