Uyarılara rağmen dolandırıcılık önlenemiyor

Yayınlanma Zamanı : 22 Aralık 2017 Saat: 12:45

Uyarılara rağmen dolandırıcılık önlenemiyor

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, birçok kez yazılı/görsel medya yoluyla yapılan uyarı ve açıklamalara rağmen; Hatay Valiliği’ne intikal eden bilgilerden art niyetli şahısların makam ve unvanları kullanarak bazı hayırseverlerden, işadamlarından, sivil toplum temsilcilerinden ve yöneticilerden çeşitli nedenlerle yüksek miktarlarda para talep ettiklerini söyledi.

Savcı, emniyet müdürü, polis gibi unvanları kullanan dolandırıcılara karşı vatandaşların 155 polis ve 156 jandarma hatlarını aramaları gerektiğini hatırlatan Kaymakam Soytürk, “Kamu personelinin herhangi bir yolla para talep etmeyeceği hakkında yapılan tüm uyarılara rağmen yaşanan dolandırıcılık olaylarını önlemek maksadıyla; yardım  veya herhangi bir gerekçe ile para talebinde bulunan şahıslar tarafından aranılması halinde Jandarma (156), Polis (155) veya (0 326 214 62 10) numaralı telefonları arayarak bilgi verilmesi, suçun önlenmesi ve suçluların yakalanması hususunda kolaylık sağlayacaktır. Bu doğrultuda, kurumsal yada kişisel mağduriyete mahal verilmemesi açısından gerekli tedbirlerin alınması (İlgililerin bilgilendirilmesi, şüpheli şahıslara itibar edilmemesi yada şüpheli durum oluşması halinde ilgili mercilere bildirilmesi v.b.) ve konu ile ilgili olarak gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"