Çiçekçilerde yeni yıl hareketi yok

Yayınlanma Zamanı : 22 Aralık 2017 Saat: 11:56

Çiçekçilerde yeni yıl hareketi yok

Türkiye Çiçekçilik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Manolya Çiçekçilik Sahibi Musa Gündoğdu, her sektörde olduğu gibi çiçekçilik sektöründe de işlerin durgun olduğunu belirterek, yeni yılın gelmesine sayılı günler kala satışlarda herhangi bir hareketlilik yaşanmadığını söyledi. 2017 yılının  ekonomik açısından esnaf için pek parlak geçmediğini if   ade eden Gündoğdu, 2018 yılının bol kazançlı bir yıl olmasını temenni etti.

Çiçek fiyatlarının geçen yıla oranla yarı yarıya düşmesine rağmen talep görmediğini söyleyen Musa Gündoğdu, “Ekonomik payda cirolar neredeyse dörtte bir seviyelerine kadar düştü. Bizler de dahil hiçbir esnaf Bağkur, SSK ve vergi borçlarını yatıramaz hale geldi. Bununla birlikte işten çıkarmalar söz konusu oldu.  Çak fazla çalışıp emek sarf etmemize rağmen, bir türlü istediğimiz sonucu alamadık. Geçen yıla oranla çiçek fiyatlarımızın düşmesine rağmen satışlarımızda hiçbir ilerleme yok. Geçen yıl 7.5 liradan sattığımız karanfil bu yıl 2 liraya, 10 liradan sattığımız güller ise 5 liraya kadar düştü. Diğer buket ya da sera çiçeklerinin fiyatlarını söylemiyorum bile. Buna rağmen satışlarımız iyi değil. Umarım 2018 yılı bizler de dahil tüm esnaflarımız için hayırlı bir yıl olur. İşlerimiz açılır ve ekonomik daralmadan kurtuluruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"