Lütfü Savaş, Hatay’ı tüm renkleriyle kucaklıyor

Yayınlanma Zamanı : 20 Aralık 2017 Saat: 12:55

Lütfü Savaş, Hatay’ı tüm renkleriyle kucaklıyor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’ın birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamına katkı sunmak amacıyla zaman zaman gerçekleştirdiği dini inanç önderleri ziyaretleri kapsamında bu kez Arsuz’a bağlı Nardüzü Mahallesi’ndeki Alevi inanç önderleri ile biraraya geldi. Arsuz Gençlik ve Kadın Kültür Merkezi’ndeki toplantıya Başkan Savaş’a Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ile Büyükşehir Arsuz İlçe Koordinatörü Edip Kaynar da eşlik etti.

Hatay’ın din, dil ve ırk ayırımı yapılmadan, bir arada kardeşçe yaşanılan özel bir il olduğunu ifade eden Başkan Savaş, “Hatay,  hem renkli hem de oldukça bereketli bir coğrafyadır.  Buranın rengine ve bereketine asıl katkıyı sağlayan da burada yaşayan insanlarımızdır. Hatay’da yaşayan insanlarımız hep birlikte, kardeşçe yaşamakta ve adeta gökkuşağını oluşturmaktadır. İnsanlarımız hangi dine, hangi etnik kimliğe, hangi mezhebe mensup olduğunu sorgulamadan düğünde, cenazede, bayramlarda, bir araya geliyor, birlik, beraberlik ve huzur içerisinde kardeşçe yaşıyor. Birbirini sorgulamadan birbirine gülümsüyor, birbirinin kapısını çalabiliyor. Bunu başarabildiğimiz için de yüzyıllardır bu coğrafyada barışı ve huzuru hâkim kılıyoruz.  Geçtiğimiz haftalarda Müslüman ve Hristiyan din adamlarına misafirdik, bugün de burada sizlerleyiz” dedi ve bu birlik ve beraberliğin sürmesini temenni etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"