Kira borcu, balıkçılara dert oldu!

Yayınlanma Zamanı : 20 Aralık 2017 Saat: 12:42

Kira borcu, balıkçılara dert oldu!

Milli Emlak Müdürlüğü’nden kiralanan İskenderun Su Ürünleri Kooperatifi’nde faaliyet gösteren balıkçılar, Milli Emlak Müdürlüğü’ne olan kira borçları dolayısıyla polis zoruyla yerlerinden çıkartılmak istendi. 10 yıllığına kiralanan ve daha iki yıllık kira sözleşmesi bulunan balıkçıların 80 bin liralık borçları dolayısıyla Milli Emlak Müdürlüğü ile karşı karşıya geldi. Uzlaşma avukatları ile görüşen İskenderun Su Ürünleri Kooperatifi 2. Başkanı Celal Bilen, görüşmelerin sonucunda para ödense dahi, kooperatifin bulunduğu idari binanın boşaltılması için 30 günlük süre verildiğini belirtirken, balıkçıların durumunun ise henüz netleşmediğini ifade etti.

“Ne yapacağımızı bilemiyoruz”
80 Bin liralık borcun 30 bin lirasını geçtiğimiz günlerde ödediklerini ve kalan borcu ödemek için de Milli Emlak Müdürlüğü’nden süre istediklerini ifade ederek süreci anlatan İskenderun Su Ürünleri Kooperatifi 2. Başkanı Celal Bilen, “Geçtiğimiz hafta Cuma günü 30 Bin liralık bir kısım borcumuzu yatırdık. Dekontu da elimizde. Kalan borcumuzu ödemek için balıkçılar olarak, Milli Emlak Müdürlüğü’nden Cuma gününe kadar süre istedik. Fakat Milli Emlak Müdürlüğü yetkilileri bu isteğimizi geri çevirerek, çevik kuvvet ve polisleri balıkçı barınağımıza gönderip balıkçılarımızı yerlerinden çıkarmak istedi. Bizler de avukatlarımızı çağırıp, anlaşma sağlamaya çalıştık. Fakat, borcumuzu ödesek bile idari binamızın 30 gün içerisinde boşaltılmasını istediler. Burada ikamet eden 400’e yakın balıkçı var. Kooperatifin, buzhanenin ve teknelerin boşaltılması bu kadar balıkçının dara düşmesi demek. Biz yürütmeyi durdurmak adına mahkemeye de başvurduk. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bize göre birileri balıkçıları yerinden etmeye çalışıyorlar. Bu balıkçı tekneleri, buzhane nereye taşınır onu da bilemiyoruz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"