İhracatçı ve ekonomi yazarları buluşması Hatay’da

Yayınlanma Zamanı : 20 Aralık 2017 Saat: 13:51

İhracatçı ve ekonomi yazarları buluşması Hatay’da

Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB), Hataylı işadamlarını usta ekonomi yazarları Vahap Munyar, Hakan Güldağ ve Şeref Oğuz ile “İhracat ve Hatay Paneli”nde buluşturacak.  Geçtiğimiz ay Kayserili ihracatçılar için gerçekleştirilen programın ardından önümüzdeki günlerde Hatay’daki ihracatçıları bir araya getirecek olan panelde, mevcut ekonomik durumun yanısıra, Hatay’ın ihracatı, sorunları ve çözümleri değerlendirilecek.

AKAMİB Başkanı Bülent Aymen, panele bütün işadamlarını davet ederek, “28 Aralık’ta Erol Bilecik Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan panelimizde Hatay ve bölge için ekonomik olarak öne çıkan ve çıkarılması gerekenler, global ekonomi ve politik durum açısından ihracatımızın bulunduğu nokta gibi konular Hürriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Vahap Munyar, Dünya Gazetesi Ekonomi Yazarı Hakan Güldağ ve Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Şeref Oğuz tarafından ele alınacak. Programın devamında ise “Gümrükte Sık Rastlanan Hatalar” ve “Ar-Ge ve Tasarım Desteği” konularında verilecek eğitimlerle ihracatçılarımızın sorularına yanıt verilecek. Kayseri’de yoğun katılım ile tamamlanan programı Hatay’dan sonra Adana ve Mersin illerinde de gerçekleştirmeyi planlıyoruz.  Panel ve eğitim programlarıyla ilgili olarak, firmalarımıza yeni yayınlanan Ar-Ge ve Tasarım Desteği, yönetmeliği değişen Fuar Destekleri ve gümrük işlemlerinde sıklıkla yaşadığı problemler ve çözüm önerileri de anlatılacaktır.  Tüm ihracatçılarımıza daha iyi hizmet verebilmek ve sorunlara birlikte çözümler üretmek adına çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"