Halk oyunlarını engelsiz öğreniyorlar

Yayınlanma Zamanı : 16 Aralık 2017 Saat: 11:26

Halk oyunlarını engelsiz öğreniyorlar

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bu kez down sendromlu çocukları ‘Yöresel Halk Oyunları’ eğitimi ile mutlu etti. İskenderun Gençlik Merkezi Yöresel Halk Oyunları Kulübü tarafından verilen dans kurslarında down sendromlu çocuklar hem oldukça eğlenceli dakikalar geçiriyor, hem de halk oyunları oynamanın keyfini çıkarıyor.

Halk oyunları kurslarında öğrencilerin, engelsiz bir şekilde eğlencenin tadını çıkardıklarını söyleyen İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, “Hayat ve neşe kaynağı olan down sendromlu çocuklarımız için oluşturduğumuz ‘Yöresel Halk Oyunları’ kurslarımız ile çocuklarımız hem birbirleriyle kaynaşıyorlar, hem yörelerimize ait müzikler eşliğinde eğleniyorlar, hem de yaşayarak öğreniyorlar. Haftada birkaç gün devam eden kurslarda öğretmenlerimiz çocuklarımıza yardımcı olmaya çalışıyorlar. Onların mutlu olduklarını görmek, bizleri de mutlu ediyor. Onlar bizim ve toplumumuzun bir parçası ve her normal çocuk gibi her şeyi yapmaya hakları var. Bizler de İskenderun Gençlik Merkezi olarak, her zaman down sendromlu çocuklarımızın yanında olup onları mutlu etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"