‘Teknoversite’nin sesi Çin’den duyuldu!

Yayınlanma Zamanı : 13 Aralık 2017 Saat: 9:48

‘Teknoversite’nin sesi Çin’den duyuldu!

İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE) Rektörü Türkay Dereli, Türkiye – Çin Uluslararası Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Bilim ve Yenilik Merkezi Açılış Töreni’ne katıldı. Açılışa Türkiye’den davet edilen tek üniversitenin İSTE olmasının haklı gururu ve onurunu yaşayan Rektör Dereli, teknolojiyi sadece konuşan değil, üreten-yaşayan ve yaşatan bir üniversite olarak İSTE’nin adını dünyaya tanıtmaya kararlı olduklarının altını çizdi.

Üniversite-sanayi-kamu-toplum işbirliği ve teknoversite vizyonu ile İSTE’nin her alanda varolmasından memnuniyet duyduğunu söyleyen İSTE Rektörü Türkay Dereli, “İSTE, Türkiye’den şu an için bu çığır açıcı projeye davet edilen tek üniversite. Teknoversite’nin sesinin Çin’den bile duyuluyor olması bizler için gurur verici. İSTE, bilim, tekonoloji ve inovasyondaki  gelişimi ve Teknoversite vizyonu ile her yerde olmaya devam edecek. Yenilik, işbirliği ve teknoloji gücü başlıklarıyla açılışı gerçekleşen Türkiye – Çin Uluslararası Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Bilim ve Yenilik Merkezi’nin hayırlı – uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"