İskenderun engel tanımaz!

Yayınlanma Zamanı : 11 Aralık 2017 Saat: 10:23

İskenderun engel tanımaz!

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Hatay İl Yatırım izleme ve koordinasyon Başkanlığı SODES biriminde imzalanan ”Engelliyim, Engel Tanımam“ SODES Projesi kapsamında engellilerin kurs görmesi için eski 3M Garden’ın yerine engelsiz atölye kurulacağını söyledi.  Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında 2017 teklif çağrısıyla desteklenmeye hak kazanan ‘Engelliyim, Engel Tanımam’ projesi ile 30 engelli vatandaşa 3 ayrı branşta kurs verilecek.

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, engelli istihdamına katkı sunacak olan her türlü projeyi desteklediklerini belirterek, “Finansman sözleşmesi imzalanan proje kapsamında bundan sonraki aşamada İskenderun eski mezbahana binasını (3M Garden) tadilat yapılarak TS91112’e uygun hale getirilerek Engelsiz Atölye oluşturulacak. Burada belediyemiz tarafından açılacak mesleki kurslarda, 30 engelli vatandaşa bitki yetiştiriciliği, ahşap oymacılığı ve kilim kursları düzenlenecek. ‘Engelsiz Atölye’nin proje süresi 12 ay olacak. İskenderun Belediyesi olarak engelli bireylere engelsiz atölye açarak, mesleki eğitimlerle istihdam edilebilirliklerini arttırarak, sosyal ekonomik yönden gelişmelerini sağlamak temel amacımızdır” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"