Emekliler, maaşlarına zam yapacak baba yiğit arıyor!

Yayınlanma Zamanı : 11 Aralık 2017 Saat: 9:49

Emekliler, maaşlarına zam yapacak baba yiğit arıyor!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) İskenderun Şube Başkanı Mustafa Uyan, hükümete seslenerek emekli maaşlarında yüksek oranda iyileştirilmeye yapılmasını istedi.  Emeklilerin alt gelir grubunda yer aldığı için ciddi sıkıntılar çektiğini anlatan Uyan, bu sıkıntıların giderilmesi için de farklı önerilerde bulundu.

Emekli Bakanlığı adı altında sadece emeklilerle ilgilenen bir bakanlık oluşturulması gerektiğini de dile getiren Uyan,  “Yıllardır gelmiş geçmiş hükümetler, emeklinin ağzına bir parmak bal çalarak, 6 ayda bir yüzde 4 bilmediniz 5 en fazla 6 oranın da emeklinin maaşına zam yapmaktadır. Emekliyi yılda yüzde 8 ya da yüzde 10’luk maaş zammı kurtarmıyor. Emekliler olarak, merhum Necmettin Erbakan gibi emekliye ciddi bir maaş artışı sağlayacak hükümetler ve baba yiğitler arıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım mutlak suretle, emeklilerin yetersiz maaş konusunu ayrı ve özel bir gündemle ele almalı ve emeklilerin maaşlarının ciddi oranda artırılması için çalışmalar yapmalıdırlar. Emeklinin dayanacak gücü kalmamıştır. Hemen her gidere, her kamu açığına kaynak bulan hükümet, emekli maaş zamlarına da kaynak bulup, emekliyi yokluk ve sefaletten kurtarmalıdır. Emeklilerin maaşlarını belirgin bir biçimde iyileştirmek için tez zamanda ‘Emekliler Yüksek İstişare Kurulu’ oluşturulmalı, bu kurula, emeklinin halinden emekli anlar misali tüm sivil toplum kuruluşlarından emekli üyeler dâhil edilmelidir.  Ayrıca, gerekirse ‘Emekli Bakanlığı’ adı altında sadece emeklilerle ilgilenen bir bakanlık oluşturulmalıdır. Ancak bu şartlarda emeklilerin derdine derman, geçim sıkıntısı yaralarına ise merhem olunur” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"