5.Uluslararası Antakya Film Festivali’nin Kapanış Galası’na davetlisiniz

Yayınlanma Zamanı : 11 Aralık 2017 Saat: 10:46

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir,  ev sahipliği yapacakları 5.Uluslararası Antakya Film Festivali’nin Kapanış Galası ve ödül törenine herkesi davet etti.  12 .12.2017 Salı günü  Saat 18.00’de Samandağ Belediyesi Yeni Çarşı salonunda gerçekleşecek olan galanın ünlü oyuncu Selda Alkor’un başrolünde oynadığı ödüllü filmi “İki yaka yarım aşk” adlı sinema filmiyle başlayacağı ifade eden Nehir, kenti geleceğe taşımak için festivalleri, sanatsal ve kültürel etkinlikleri desteklediklerini ifade etti.

Filmin Yönetmeni Nurdan Tümbek Tekeoğlu, göçün yarattığı ağır travmayı anlatan İki yaka yarım aşk adlı filmin izleyiciye çok farklı duygular yaşatacağını belirterek, “Göç, göçmen, muhacir, yabancılık, hasretlik… İnsan, çocukluğunda bu kelimelerin ne anlama geldiğini pek bilemez. Büyüdükçe, kabuk bağlamış bir yaramızın kanamaya başladığını hissederiz. Üçüncü nesil biz mübadil torunları, bu duyguları en çok hissettiğimiz yaşlardayız. Yıllarca anneannemden ve annemden mübadil hikayeleri dinledim. Çok zor koşullarda hayata tutunmalarını, başka ellerde yeni bir hayat kurmalarını hep takdir etmişimdir. Bu proje benim için, sadece bir kısa film yapmanın ötesinde, küçük bir çocuğun dünyasından göçün yarattığı ağır travmayı anlatmaya çalıştım. Yıllarca bana anlatılanları, başkalarına resimleyerek anlatma ihtiyacı hissettim” dedi ve herkesi filmi izlemeye davet etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"