Heykeltıraş Meral Kaysı’dan belediyelere çağrı

Yayınlanma Zamanı : 11 Aralık 2017 Saat: 9:19

Heykeltıraş Meral Kaysı’dan belediyelere  çağrı

Türkiye genelindeki il ve içlere yaptığı eserlerle adından sıkça söz ettiren İskenderunlu Heykeltıraş Meral Aran Kaysı, İskenderun Belediyesi’ne de ilçeye özgü bir heykel kazandırmak için belediyeden davet beklediğini söyledi. Gaziantep İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural tarafından talep edilen ‘Üzüm Heykeli’ için çalışmalarını Aran Sanat Atölyesi’nde kendisi gibi heykeltıraş olan Emrah Ateşli ve Ahmet Türker ile birlikte tamamladığını söyleyen Kaysı, bu tür heykellerin il ve ilçe tanıtımlarına büyük katkı sağladığına değindi.

Üzün Heykeli’nin İslahiye’ye çok yakıştığını söyleyen Heykeltraş Meral Aran Kaysı,  “Eserimiz, üç metre üzüm salkımı, bir buçuk metre sapı ve yapraklar olmak üzere toplamda dört buçuk metrelik bir çalışmadan oluşuyor.  Üç ayda tamamladığımız heykelin alt kaidesi yani heykelin taşıyıcısı da üç metreye tekâmül etti.  Gaziantep İslahiye yolu üzerine, 20 metre çapındaki kavşağa, kaidesiyle birlikte toplam yedi buçuk metre uzunluğundaki Üzüm Heykeli’nin montajını gerçekleştirdik. Bir İskenderunlu olarak, İskenderun Belediyesi’nden de  bir eser çalışması daveti bekliyoruz.  Sadece İskenderun’da değil, Hatay’da merkez ilçe Antakya olmak üzere tüm ilçelerinde, komşu il ve ilçelerde de benzeri çalışmalar gerçekleştirebiliriz. Bölgedeki hemen her il ve ilçenin mutlaka meşhur bir meyvesi, kuru yemişi ya da bir başka ürünü var. İlçeleri ya da illeri tanıtan bu ürünler birer heykel ve benzeri sanatsal çalışmalarla ön plana çıkarılırsa, il ve ilçe tanıtımlarına katkı sağlar düşüncesindeyiz. Bizler sanatsal çalışmalarımızla ilçe, il, bölge ve ülke tanıtımlarına katkı sundukça mutlu oluyoruz. Bizim gibi sanatçılar her yerde, her platformda desteklenmelidir” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"