İskenderun KOM’dan huzur operasyonları

Yayınlanma Zamanı : 11 Aralık 2017 Saat: 8:59

İskenderun KOM’dan huzur operasyonları

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından,  halkın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerin ve çocukların, kötü ve zararlı alışkanlıklardan (alkol düşkünlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı, suç işleme, kumar ve benzeri kötü ve zararlı alışkanlıklar) korunması amacıyla başlatılan çalışmaların titizlikle ve hassasiyetle sürdüğünü söyledi.

01-08 Aralık tarihleri arasında ‘Kaçakçılık Suçlar’ ve ‘Narkotik Suçlar’ kapsamında İskenderun’da üç ayrı olayın meydana geldiğini belirten Kaymakam Soytürk, “Söz konusu olaylara yönelik Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ve Narkotik Suçlarla Mücadele (NSM) Grup Amirliği ekiplerince başarılı bir operasyon gerçekleştirildi. Düzenlenen operasyonlar neticesinde üç ayrı olayda toplamda 8 şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı. KOM Grup Amirliğinin düzenlediği operasyonda değişik markalarda 12070 gümrük kaçağı sigara, 269 kg. gümrük kaçağı nargile tütünü ve nargile tütünü imalatında kullanılan materyaller ele geçirildi. Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda haklarında yasal işlem başlatılan üç şahıs serbest bırakıldı. Bu kapsamda  8 gram esrar maddesi ile 10 adet Extasy uyuşturucu hap maddesine el konuldu. İlçemizde başta kolluk kuvvetleri ve istihbarat birimleri olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızca vatandaşlarımızın güven, huzur ve sükûnu için özveri ve uyum içerisinde görev ifa edilmekte olup, bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlar ile yürütülen çalışmalarımız aynı kararlılık ve ciddiyetle devam edecektir” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"