Kaymakamdan sürücülere kış lastiği uyarısı

Yayınlanma Zamanı : 08 Aralık 2017 Saat: 15:13

Kaymakamdan sürücülere kış lastiği uyarısı

Belen Kaymakamı  Abdulaziz Aydın, hava şartları dolayısıyla ilçede oluşacak yağmur, tipi, kar yağışı, sis, buzlanma gibi olumsuz hava koşulları sonucunda alınacak tedbirlerle ilgili istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya, Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Salih Aygün, Hatay Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü 3.Sınıf Emniyet Müdürü Osman Bayar, İlçe Emniyet Amir V. Mehmet Karcı, Karayolları 53.Şube Şefliği Temsilcisi Mahmut Bilge Özmen, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı  Trafik Hizmetleri Şube Müdürü Fatih Yılmaz Özdemir ve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Ergüven katıldı.

Belen Geçidi’ni kullanan araç sürücülerinden kar yağışının yoğun yaşandığı dönemlerde kış lastiği uygulamasına özellikle riayet etmelerini isteyen Kaymakam Aydın,  toplantıda vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanmasına yönelik  trafik güvenliği, alternatif güzergâhların belirlenmesi, çekici ve kurtarıcıların hazır bulundurulması, meydana gelebilecek kazalara karşı sağlık ekibinin olay mahalline intikali, tuzlama, kar temizleme faaliyetleri için iş makinalarının hazır bulundurulması, bu çerçevede kurumların sevk ve koordine içerisinde çalışmalarını yürütmelerine ilişkin hususları gözden geçirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"