Kaymakam Soytürk, muhtarları dinledi

Yayınlanma Zamanı : 08 Aralık 2017 Saat: 13:32

Kaymakam Soytürk, muhtarları dinledi

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İçişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda geleneksel hale getirilen ‘Muhtarlarla Buluşma Toplantısı’nı Maliye Sarayı toplantı salonunda gerçekleştirdi. Kaymakam Recep Soytürk başkanlığındaki toplantıya; İskenderun İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, Hatay Büyükşehir Belediyesi 3.Bölge Koordinatörü Ahmet Serhat Beydilli, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Nüfus Müdürü Pınar Açıkgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Yıldırım ve İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Bekir Aksoy ile muhtarlar katıldı.

 “Ortak hedef; vatandaş odaklı hizmet anlayışı”

İlçe genelindeki sorun ve ihtiyaçların dinlenmesi ve çözüm noktasında neler yapılması gerektiği hakkında istişarede bulunmak amacıyla bir araya gelindiğini ifade eden Kaymakam Soytürk; “Mahallelerimizin idarecisi konumundaki muhtarlarımızın, kamu hizmetlerinin etkin ve hızlı bir şekilde yürütülmesi, toplumun huzur ve güveninin sağlanması noktasında önemli görevleri vardır. Özellikle asayiş ve güvenliğin tesisinde muhtarlarımızın hassas olmaları, bu konuda bizlerle ve ilgili kurumlarımızla sürekli irtibat halinde olmalarını bekliyoruz. Bu toplantıların bir başka amacı ise, kamu hizmetlerinin işleyişi hakkında fikir alışverişinde bulunmak, yapılması planlanan kamu hizmetleri konusunda istek ve önerileri dikkate almaktır. Etkili ve çözüme yönelik kararlar alıp, bu kararların uygulanması noktasında çözüme dair konuları sağlam bir iradeyle irdeleyerek İskenderun’a daha güzel hizmetler yapmanın gayreti içinde olacağız. Bu doğrultuda insanlara doğrudan hizmet sunan kamu görevlilerimizin de iştirakiyle, muhtarlarımızın talep, istek ve eleştirileri varsa doğrudan birinci ağızdan öğrenilerek, sorunun çözülmesi noktasında işbirliği ve koordinasyon sağlanmak suretiyle vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde hareket edilmesi ortak hedefimiz olmalıdır” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından ‘Mahalle Muhtarlarına’ söz hakkı vererek, istek ve önerilerini dikkatle dinleyen Kaymakam Soytürk, gündeme gelen sorun ve eksikliklerin ilgili kurum amirlerince takip edilmesi ve çözüm odaklı çalışmalar yapılması yönünde talimat verdi.

Kaymakam Soytürk, kamu idaresinin sağlanması, hizmetlerin planlanması ve sunulması noktasında ilgili kanun hükümlerinin yanısıra vicdan boyutunun da göz ardı edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, icra edilen ve imza altına alınan her işin kamu menfaatlerine ve vatandaş odaklı hizmet anlayışına uygunluğunun gözetilmesi tavsiyesinde bulundu.

Toplantı esnasında, İskenderun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’ne 2018 yılında muhtarları temsilen katılacak olan muhtar üyenin belirlenmesine yönelik seçim çalışması da yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"