Savaş, İskenderunlu kadınlarla buluştu

Yayınlanma Zamanı : 07 Aralık 2017 Saat: 12:00

Savaş, İskenderunlu kadınlarla buluştu

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İskenderun Kadın Dayanışma Derneği (TAF Derneği) öncülüğünde düzenlenen dayanışma toplantısında İskenderunlu kadınlarla bir araya geldi. Tur Cafe’de düzenlenen gecede EXPO ve gastronomi alanında Hatay’ı marka şehir yapmak için verdiği mücadeleyi anlatan Başkan Savaş, bu konuda kadınlara da büyük görevler düştüğünü söyledi.

EXPO ve gastronomi alanında üreten eller olarak tanımladığı kadınlar ve gençlere çok büyük ihtiyaç duyduklarını söyleyen Başkan Savaş, EXPO’da sergilenecek olan mevsimlik çiçeklerin kadınlar tarafından yetiştirildiğine ve 250 kadına çiçek üretimi için sera verdiklerine vurgu yaparak, gastronomi şehri Hatay’ın yemek çeşitliliğinin tanıtılması ve EXPO’daki çiçek sirkülasyonunun arttırılmasıyla kadın istihdamının artacağına inandığını söyledi.

Kadınların iş yaşamında daha aktif rol almasını önemsediğini de ifade eden Başkan Lütfü Savaş, “Hep birlikte Hatay için çalışıyoruz” diyerek önemli bir ayrıntının da altını çizdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"